Самооборона Майдану — всеукраїнський понадпартійний громадський рух, добровільне громадське формування, що діє на основі самоорганізації, громадянської солідарності та координації діяльності структур різного рівня.

Загони Самооборони почали формуватися на Михайлівській площі в Києві з власної ініціативи протестувальників після силового розгону Євромайдану 30 листопада 2013 року.

07.02.2014 року комендатура Самооборони Майдану оголосила про створення і розширення Всеукраїнської структури самооборони по всій Україні.

11.02.2014 керівник Самооборони Майдану Андрій Парубій підписав Наказ №1 «Про основні засади організації «Самооборони Майдану»

«Самооборона Майдану» є всеукраїнським понадпартійним громадським рухом, який ставить перед собою такі завдання:

 1. Зберегти суверенітет та єдність України.
 2. Відстояти європейський вибір України.
 3. Захистити права і свободи громадян.
 4. Чинити спротив діючому злочинному режимові до повного його усунення.

«Самооборони Майдану» є добровільним громадським формуванням, що діє на основі самоорганізації, громадянської солідарності та координації діяльності структур різного рівня. «Самооборони Майдану» координує свої дії виключно з Штабом національного спротиву на центральному рівні.

Головні функції «Самооборони Майдану»:

 1. Активна протидія намаганням режиму встановити в Україні повноцінну диктатуру
 2. Захист громадянських прав українців, а саме права на чесні вибори та мирний протест.
 3. Протидія імперським впливам Кремля.
 4. Боротьба з проявами корупції та свавілля чиновників.
 5. Очищення влади від кримінальних та антиукраїнських елементів.
 6. Підтримання громадського порядку та територіях, вільних від режиму, а також розширення таких територій.
 7. Підтримка та захист нових ефективних практик громадського урядування на територіях, вільних від режиму.

Дотримання основних положень «Самооборони Майдану» є обов’язковим для всіх учасників. Умисне їх порушення карається виключенням з «Самооборони Майдану».

Структура ”Самооборони Майдану”

Базовою структурною одиницею «Самооборони Майдану» є сотня, що налічує від 70 до150 осіб. Сотні можуть створюватись за територіальним та за екстериторіальним (профільним) принципом. Головна структурна одиниця сотні — десяток (рій) 8-12 осіб, які в свою чергу можуть об`єднуватись у чоту (3-4 рої).
Обласний штаб «Самооборони Майдану» координує діяльність сотень на рівні області та є зв`язковою ланкою між сотнями, районом та Центральним Штабом.
Районний Штаб «Самооборони Майдану» створюється з метою координації сотень, які знаходяться в межах району при умові існування 3-х і більше сотень, і підпорядковується Обласному штабу.
Центральний Штаб «Самооборони Майдану» – планує та координує всеукраїнську діяльність районних та обласних штабів «Самооборони Майдану». До Центрального Штабу входять Керівник «Самооборони Майдану», його заступники по напрямках, Виконавчий комітет.

До повноважень Керівника «Самооборони Майдану» належать – управління загальнонаціональною структурою «Самооборони Майдану», визначення стратегічних напрямків розвитку організації, призначення керівників обласних штабів, реєстрація сотень, зупинка діяльності структур, що порушують Основні засади.

Прикінцеві положення

 • Повноваження та функції штабів будуть визначені окремим Положенням. До моменту остаточного оформлення структури Центральним штабом призначаються координатори на місцях.
 • Структури «Самооборони Майдану» діють лише в системі вертикального підпорядкування вищестоящих органів «Самооборони Майдану».
 • Усім самоорганізованим структурам «Самооборони Майдану», які створені на місцях в термін 1 місяць зголоситись до виконкому Центрального штабу за тел: 0688681277 та електронною адресою: samooborona2013@gmail.com. Усім самоорганізованим підрозділам «Самооборони Майдану», які не зареєструвались у визначений спосіб та (або) не підтримують вказані у даному документі положення, подбати про іншу назву.

Статут громадського формування з охорони громадського порядку “Самооборона Волині”

ПРОТОКОЛ  УСТАНОВЧИХ ЗБОРІВ УЧАСНИКІВ ГРОМАДСЬКОГО ФОРМУВАННЯ З ОХОРОНИ ГРОМАДСЬКОГО ПОРЯДКУ «САМООБОРОНА ВОЛИНІ»

Контакти:

 • гаряча лінія Самооборони Майдану: 097 820 68 63
 • прес-служба: 063 077 36 01