Активісти Самооборони Волині спільно з міліцією піймали контрабанди на 10 мільйонів гривень

29 вересня патрульна служба Самооборони Майдану Волині та працівників міліції виявили авто із контрабандною продукцією біля митного посту Устилуг. Техніка, яка була ввезена в Україну у авто за попередніми даними оцінюється на суму більше 10 мільйонів гривень.

Про це повідомив на прес-коференції, 2 жовтня, координатор Самооборони Майдану Волині Андрій Хведчак.

IMG_0398

Віднедавна у рамках операції з виявлення контрабандної продукції на пунктах пропуску Устилуг-Зосін та Ягодин-Дорогуськ активісти Самооборони Волині спільно з правоохоронцями заступили на патрулювання.

Цілодобово наші бійці відстежують потік автотранспорту, і моніторять, як правоохоронці здійснюють перевірку. Як повідомляє Андрій Хведчак, з моменту патрулювання двох митних постів черги з авто на них збільшилися у рази.

Так, під час патрулювання групи самооборонівців на чолі із керівником Відділу протидії корупції Самооборони Волині Богданом Томчуком працівниками УДАІ у Волинській обалсті був виявлений бус марки Mercedec 5677. Як розповідає Томчук, авто викликало підозру, адже поїхало не типовою дорогою, а чомусь почало звертати у поле.

У результаті транспорт був зупинений. В ньому було виялено кількасот пачок відеореєстраторів, які за попередньою оцінкою загалом коштують більше 10-ти мільйонів гривень. Документів на товар у водія звісно не було.

Більше того Богдан Томчук заявив, що йому пропонували хабар у розмірі трьох з половиною мільйонів гривень, аби самооборонівці пропустили товар. Таку пропозицію він категорично відкинув, і довів до відома про це правоохоронні органи у свідченнях до кримінального провадження, яке відкрили за фактом порушення.

За словами начальника УДАІ у Волинській області Андрія Кравчені, авто порушника закону разом із товаром було доставлене до міськрайвідділу міліції міста Володимира-Волинського та передане у руки слідчих. Сам же Кравченя додав, що за останні десять днів ними було спіймано 13 автомобілів із різного роду контрабандною продукцією.

Самооборонівці повідомили, що через їх патрулювання почалися конфлікти із місцевими жителями. Зокрема, під час виявлення зазначеної контрабанди на одного з них напустили пса. Раніше, приїздили невідомі особи, які і погрожували і казали прямим текстом: «Ви нам заважаєте!»

IMG_0417

«На митниці стоять кілометрові черги, в поляків забиті всі стоянки машинами», – каже Андрій Хведчак і констатує, що тільки через це одне затримане авто державний бюджет не доотримав би два з половиною мільйои гривень. «А це чиясь заробітна платня, пенсія, кошти на армію», – додає самооборонівець.

Хведчак засвідчує те, що «приїжджали деякі групи людей, які навіть погрожували і працівникам міліції, і самооборонівцям». Так, раніше, до факту з виявлення контрабанди на десять мільйонів, до патрульної групи Самооборони приїхала група чоловіків у складі 10-ти машин. Довелося захищати групу і скликати усіх активістів з області. Коли приїхала ще більша кількість тільки самооборонівців, молодики, а швидше за все місцеві жителі, зацікавленні у трафіку контрабанди, розійшлися.

А ще був випадок, коли самооборонівців пробували звинувати у тому, що вони перебувають у стані алкогольного сп’яніння під час спільного патрулювання з міліцією на митному пості. Щоб не було ніяких запитань, активісти виїхали до лікарні, здали всі необхідні аналізи. За результатами нічого не було виявлено. «Почалося викривлене бачення того, як це все робиться», – пояснює координатор Самооборони.

Він наголошує на тому, що бійців організації пробують дискредитувати, адже вони дійсно заважають багато кому працювати у звичному «контрабандному» режимі.

Так, по людях та у ЗМІ пійшла й інша інформація, мовляв, бійці батальйону АЙДАР стоять на Ягодинській митниці і «збивають» гроші з людей. А все це через те, що там стоїть авто із наклейками «Я підтримую АЙДАР». Хведчак пояснює, що авто належить самооборонівцю, командиру другої роти ЗАХІД Ігорю Лапіну, який дав бійцям самооборони своє авто на користування.

Також, Хведчак розповів, що недавно до нього надійшла інформація про те, що, нібито, митники збирають гроші серед громадян під час перетину ними кордону, тикаюь пальцем на бійців, що стоять збоку біля авта та кажуть: «Давайте гроші на батальйон АЙДАР».

Аби відкинути будь-які подібні факти Хведчак запросив поїхати разом із групою самооборони, відбути біля митного посту одну зміну і на власні очі побачити, що відбувається на митниці. Більше того, Андрій Кравченя тільки підтвердив, що це може зробити будь-хто.

«Скільки було моментів, коли митники не соросмлячись вимагали грошей за перевезення кевларових шоломів, автомобіліів, які йдуть на АТО», – каже самооборонівець.Так, він згадав, що уже більше доби на митниці стоїть авто для бійців АТО, яке закупила Самооборона міста Ківерці. Він пояснює, що була домовленість із СБУ, туди був надісланий спеціальний лист із проханням пропустити автотранспорт. Проте, його досі ніхто не пропустив. «Напевно, щось хочуть», – додає

«Всі знають, що контрабанда приносить багато всяких грошей і українських, і іноземних. Я не можу назвати точну цифру за день чи за тиждень. Але уявіть який це тіньовий бізнес. І оскільки Майдан поставив перед суспільством інші планки, інші висоти… Ми як люди, які відстоюють ті ідеали та цінності, задля яких люди вмирали зимою, задля яких люди ідуть на фронт, ми мусимо продовжувати цю лінію поведінки. Ми мусимо самовільно відпрацьовувати по всіх цих явищах, які провела державна система за ці часи сатрапії. Будемо надіятися, що це буде невеликий крок, щоб система змінилася. Ми не можемо змінити все зараз. Для того, щоб змінювати ситуацію вцілому на краще», – підсумував координатор Самооборони Волині.

IMG_0416 IMG_0413 IMG_0402 IMG_0389