АНОНС: У Луцьку розкажуть, як люструвати чиновників

23 лютого, у понеділок, о 15:00 запрошуємо громаду Луцька взяти участь в круглому столі на тему «Люстрація в Україні: як я можу допомогти?». Секретар Громадської ради з питань люстрації при Міністерстві юстиції України Максим Маньковський та представник Громадського люстраційного комітету Ольга Алєксєєнко розкажуть, як відбувається люстрація в Україні, які схеми використовують чиновники для унинення люстрації, поділяться досвідом успішної боротьби з фактами саботажу Закону, а також представлять унікальний пакет інформаційних матеріалів, який допоможе кожному свідомому громадянину взяти участь у процесах очищення влади. Круглий стіл відбудеться в конференц-залі міського Палацу культури, м. Луцьк, вул. Б.Хмельницького, 1.

«Якщо підбити підсумки 4 місяців дії люстраційного Закону одним реченням — люстрація в Україні б не відбувалась, якби не суспільство. Трохи меньше 400 люстрованих — звісно, великий крок вперед, але це в десятки разів меньше, ніж мало б бути, і в сотні разів менше, ніж потрібно. Зараз доля люстрації — в руках громадськості, яка має бути активним її учасником», — впевнений Максим Маньковський, секретар Громадської ради з питань люстрації при Міністерстві юстиції України.

«Паспорт громадянина і бажання очистити владу — це все, що потрібно, щоб долучитись до процесів люстрації в Україні. Щойно це зрозуміє кожен, ми переможемо. А інформаційні матеріали, які ми підготували в Громадському люстраційному комітеті, допоможуть зорієнтуватись, з чого почати», — запевняє Ольга Алєксєєнко, представник Громадського люстраційного комітету.

Запрошуємо приєднатись до круглого столу активістів, представників громадських організацій, усіх небайдужих до очищення влади в Україні, а також представників ЗМІ.

Участь у заході можлива за умови попередньої реєстрації:

телефони: 063 567 88 38, 067 916 21 29, пошта: partners@lku.org.ua

_______________

Громадська організація «Громадський люстраційний комітет» - це недержавна організація, що контролює процеси очищення влади в Україні та на постійній основі інформує суспільство про результати, проблеми та перспективи люстрації в Україні. Ідея утворити Громадський люстраційний комітет виникла на Майдані після проголошення люстрації однією з головних вимог суспільства. Очолити цей процес Майдан доручив Єгору Соболєву, журналісту з 20-річним досвідом розслідування корупційних схем в Україні, нині голові Громадського люстраційного комітету, народному депутату України від партії «Об’єднання ‘Самопоміч’» і голові Комітету Верховної Ради з питань запобігання та протидії корупції. За 8 місяців свого існування Громадський люстраційний комітет створив та домігся прийняття Верховною радою люстраційного Закону України «Про очищення влади», організував прийом і обробку люстраційних скарг від громадян, яких станом на початок 2015 налічується більше 4 000, створив єдину електронну базу скарг, допоміг організувати роботу Громадської ради з люстрації при Мін'юсті, члени якої викрили і надали суспільного розголосу десяткам порушень люстраційного закону і корупційних схем державних чиновників. Громадська рада з люстрації делегувала Комітету право збирати та оброблювати скарги від громадян, які разом із власною базою Комітету формують на сьогодні найбільше унікальне джерело інформації про зловживання чиновників.