День Гідності у Луцьку: повернення традицій Майдану та вшанування пам’яті загиблих

Без політичної символіки, без гучних закликів та гасел зібрала лучан Самооборона Волині на Театральному майдані Луцька аби відзначити річницю Революції Гідності та вшанувати пам’ять загиблих Героїв Небесної Сотні та бійців української армії на Сході України.

Саме увечері, 21 листопада 2013 року, розпочався Євромайдан. В той же день у центрі Луцька небайдужі громадяни вийшли на майдан, щоб висловити своє невдоволення не підписанням Угоди про асоціацію з ЄС, а згодом щоб знести злочинну владу Януковича. Це була революція, що принесла масу жертв та крові, несправедливості та болю, віри і сили. Минув саме рік із того часу, як цей процес запустився і триває досі.

Тепер же у п’ятницю, 21 листопада цього року, активісти Самооборони закликали лучан на один день відновити Майдан, згадати минуле і проаналізувати всі події, що відбулися. Найважливішим моментом було вшанування пам’яті загиблих Героїв Небесної Сотні та усіх вбитих бійців АТО.

IMG_2669 IMG_2785«Ми зібрались тут, щоб згадати як було рік назад. Просто, щоб поспілкуватися, з чаєм, печивом та бутербродами. Важливо згадати сьогодні Небесну Сотню, яка була з нами та загинула заради свободи», – сказала прес-секретар Самооборони Волині Марія Доманська.IMG_2665Всі, що прийшли на Майдан, поклали квіти та запалили лампадки під стендом Небесної Сотні. А духівник Самооборони Волині отець Михайло Бучак помолився за них та за мир в Україні. «Не забуваємо наших Героїв, які поклали життя заради свободи України. Моліться за них, моліться за тих, хто на війні. Навіть за ворога моліться», – закликав отець.IMG_2688Всі охочі мали можливість висловитись перед публікою: пропонували “вільний” мікрофон. Так, волинські активісти Сергій Чуріков, Сергій Шараєвський, Михайло Шелеп та Богдан Климчук висловилися з приводу того, що революція не завершилася. Що потрібно далі працювати і попереду ще важкий шлях змін.

Цього ж дня ми зібралися для того, аби згадати, аби не забути, для чого стояв Майдан, заради чого померли наші побратими. І що кожному з нас ще потрібно виконати дуже багато роботи, аби Майдан досяг своїх вимог та цілей.

Активісти Самооборони Волині не мали бажання створювати з цього дня пафос та гучні виступи. Не було, що святкувати, але було, що згадати та проаналізувати.

Бочка з вогнем, варіння чаю на турбопечі, роздача бутербродів, майданівська музика – все це хоча б на кілька годин нагадало домашню атмосферу Майдану істинного і справжнього. Де прості люди із простими людськими принципами шукали правди. І головне завдання цього дня було – не забути і вчергове зрозуміти, що ми не маємо права зупинятися на півшляху до нового майбутнього.

Самооборонівці у цей день продовжували працювати: збирати теплі речі для української армії та пожертвування громадян. Адже досі триває Майдан, і триває війна на Сході із ворогом, де живі люди, як ми, сидять в окопах і бережуть наш мир і спокій.

Слава Україні! І Героям України Слава!

IMG_2770 IMG_2667 IMG_2621IMG_2754IMG_2786 IMG_2752 IMG_2744 IMG_2736 IMG_2720 IMG_2719 IMG_2700 IMG_2680 IMG_2671IMG_2643 IMG_2626