Говори до гори, а гора горою: про продаж алкоголю у нічний час в Луцьку [відео]

У ніч з 31 жовтня на 1 листопада чергова група перевірки Муніципальної дружини, працівників Луцької міської ради та Самооборони Волині проїхалася магазинами, які цілодобово реалізовують товари. Часто їх робота продовжується й уночі, адже саме у цю пору можна продати багато спиртного. І попри заборону Луцької міської ради продавати алкогольні напої після 22:00, не всі магазини міста цього дотримуються.

Упродовж ночі група перевірки відвідала магазини:

 • Магазин “Цукерочка” (вул. Словацького)
 • Магазин “Каштан” (Київський майдан)
 • Магазин “Продукти” (вул. Рівненська, 109)
 • Магазин цілодобової торгівлі (вул. Щусєва)
 • Магазин цілодобової торгівлі (пр. Соборності біля Храму всіх святих землі Волинської)
 • Магазин цілодобової торгівлі (зупинка громадського транспорту на пр. Відродження, 55)
 • Магазин “Нива” (вул. Гетьмана Мазепи)
 • Магазин “Гурман” (ринок “Північний”)
 • Магазин “Десятка” (вул. Гулака-Артемовського)
 • Магазин цілодобової торгівлі (вул. Гулака-Артемовського, 15а)
 • Магазин “Експрес” (вул. Бенделіані)
 • Магазин “Нивка” (вул. Станіславського)

Було виявлено п’ять порушень продажу алкоголю. Серед порушників цієї ночі були: магазин “Цукерочка”, магазин “Гурман” (ринок “Північний”), два продуктові магазини (вул. Гулака-Артемовського) та магазин “Нивка”.

Магазин “Цукерочка”

Це була перша точка торгівлі, яка потрапила під перевірку. Працівники Луцькради кажуть, що уже не перший раз тут ловлять продавців на продажі алкоголю в недозволений час, але це чомусь не впливає на них і на їх власника. Коли продавець була повідомлена про те,  що її піймали на порушенні, вона одразу побігла телефонувати комусь. Так, за кілька хвилин до магазину підбігла жінка, яка представилася бухгалтером цієї точки торгівлі. Аби оформити протокол, працівники муніципальної дружини попрохали у порушниці документи. Але у неї не було ні паспорта, ні медичної книжки, яку вона б мала мати на своєму робочому місці.

2 3

Магазин “Гурман”

Працівниця цього магазину також не мала будь-яких документів, які посвідчують особу. Тим не менше йшла на контакт із групою перевірки. Там повідомили, що продаж алкоголю часто заохочується власниками магазинів. Мовляв, більше продасте – більше матимете відсотків. Проте, зазначимо, що штрафи за порушення оплачують самі продавці і несуть персональну відповідальність за вчинені правопорушення.

6Продуктовий магазин цілодобової торгівлі (вул. Гулака-Артемовського, 15а)

Тут продавець просила нас не розповідати, що саме в неї ми купили спиртне. Тільки за таких умов вона погоджувалася продати нам товар.

7

Магазин “Десятка” (вул. Гулака-Артемовського)

Тут продавати алкоголь нам не хотіли. Проте місцевий житель сказав почекати. Він зайшов у середину, та купив там шампанське й продав його учасникам перевірки. Коли група зайшла у магазин для написання протоколу, продавчиня усе заперечувала. Мовляв, вона ніого не продавала.

Магазин “Нивка” (вул. Станіславського)

Працівники цього закладу повели себе найнахабніше. Якщо у інших магазинах доводилося трохи просити продавців продати алкоголь, то тут навіть слова не сказали про те, що існує заборона продажу алкоголю після 22:00, поза тим, що про це вказано на віконечку, через яке здійснюється реалізація товару. Після того, як активістам Самооборони продали алкоголь і продавцям вказали на порушення, вони просто закрили торгове віконечко і вимкнули світло усередині. Там скласти протокол, так і не вдалося.

Серед учасників контролюючої групи був член виконкому, самооборонівець Богдан Климчук, який вчергове ставитиме це питання на засіданні комітету.

Самооборона й далі проводитиме рейди магазинами цілодобової торгівлі у місті Луцьку, адже, як показує практика, ні їх власники, ні їх наймані працівники не розуміють чіткості заборони, поставленої Луцькою міською радою.