Ковтуненка, що правив суд над майданівцями, перевіряють

Суддю Луцького міськрайонного суду Віталія Ковтуненка нині перевіряє Вища кваліфікаційна комісія суддів. Перевірка здійснюється з ініціативи Самооборони Майдану Волині.

У постмайданівський період Відділ протидії корупції Самооборони Волині не гаяв часу. Навпаки активісти організації збирали усі документи, що свідчать про недобросовісну роботу судді Віталія Ковтуненка.

IMG_5603

Так, зібрані матеріали були надіслані у Вищу раду юстиції України 9 грудня. Та, у свою чергу керуючись ст. 85 ЗУ “Про судоустрій і статус суддів” передала надані відомості про Ковтуненка до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, яка здійснює нині дисциплінарне провадження.

Остання ж інстанція підтвердила отримання названих документів. Більше того, комісія повідомила, що здійснює щодо судді Квотунентка перевірку. Тепер активісти очікують позитивної та справедливої відповіді від органу судової гілки влади.

IMG_5309

Нагадаємо, Віталій Ковтуненко був слідчим суддею у кримінальних справах проти чотирьох активістів Євромайдану Майї Москвич, Ігоря Гузя, Володимира Бондаря та Миколи Собуцького. Щодо двох із них він прийняв рішення про застосування запобіжного заходу у вигляді електронного браслета.

Також додамо, що під час розпалу російської агресії проти України та загрози потрапляння диверсійних груп на територію Волині при в’їзді в область були створені блок-пости, на яких патрулювали й активісти Самооборони Волині. На одному із таких постів суддя Ковтуненко був спійманий на порушенні правил дорожньоо руху активістами Самооборони Волині. На жаль, через бездіяльність співробітників ДАІ суддя не отримав жодного дисциплінарного попередження щодо його порушення.

Також Ковтуненко є одним із “героїв” відого веб-сайту #НеБутиСкотом.

За даними інтернет-видання “4влада”, Ковтуненко задекларував за 2013 рік  181 тисячу 630 гривень,. Цього ж року він придбав автомобіль Chevrolet Lacetti 2008 року випуску за 80 тисяч гривень та автопричіп Старконо-500 2013 року випуску за 4500 гривень.

Фото інтернет-видання «4влада».

У Відділі протидії корупції розповідають, що мають матеріали ще на декількох суддів. Про це читайте у наших наступних публікаціях.