Декотрі магазини в Луцьку не реагують на жодні заборони з продажу алкоголю [відео]

Черговий рейд Групи швидкого реагування Самооборони Волині спільно з міліцією та працівниками міської ради відбувся уночі з 18 на 19 грудня. Як показали результати, продавці магазинів цілодобової торгівлі нічого так і не зрозуміли щодо заборони продажу алкоголю після 22:00.

Упродовж кількох годин активісти відвідали сім закладів цілодобової торгівлі та харчування:

  1. Магазин “Гурман” (ринок “Північний”)
  2. Магазин «Домашній» (в спальному районі неподалік вул. Гордіюк, 29)
  3. АЗС WOG (пр. Відродження, 40)
  4. Магазин «Нивка» (вул. Станіславського)
  5. Магазин «Десятка» (вул. Гулака-Артемовського)
  6. Магазин «Нива» (Рівненська, 55)
  7. Більярдний клуб «Зебра» (вул. Дружби Народів, 2)

Магазин “Гурман”

Уночі біля цього магазину стоїть ціла черга покупців. По прибутті групи перевірки, декотрі із відвідчувачів одразу відійшли від черги й поступилися місцем. Нам не довелося довго вмовляти продавця, аби вона продала нам пляшку алкогольного напою. Коли міліціонер почав оформляти протокол про порушення, працівниця магазину почала заявляти, що у неї немає жодного посвідчення особи, навіть медичної книги, яку вона повинна мати на робочому місці. Така ситуація із документами є типовою практично у всіх магазин, де фіксуються порушення.

АЗС WOG

Тут розпивати спиртні напої усередині закладу можна, але заборонено продавати їх для виносу за межі закладу. Група активістів закупила першу партію дорогого алкоголю, чек на який продавчиня вибила, але не видала. В результаті довелося купувати ще один такий же набір спиртного. Та тут продавчиня, як “своїм” вирішила продати алкоголь без чеку.

Після складання протоколу вона так і не повернула коштів за куплений алкоголь, аргументючи це тим, що чеків у групи перевірки немає, а, отже, вони в неї нічого не купували. В неї також не виявилося жодного документу посвідчення особи на робочому місці.

Магазин “Нивка”

Вперше під час перевірки працівники цього магазину не закрили торгове віконечко і навіть погодилися впустити усередину одного з членів групи перевірки. Нагадаємо, що раніше у цьому магазинчику працівники після виявлення порушення просто закривали торгове віконечко та вимикали світло у магазині, мовляв: “Магазин не працює. Не чіпайте нас”.

Магазин “Десятка”

Не один раз піймали продавців і цього магазину на продажі алкоголю у заборонений час. Цього разу продавчиня закладу не впустила групи перевірки усередину закладу, повністю заперечувала те, що в неї хтось щось купував та нахабно закрила віконечко для торгівлі.

Результат

У результаті рейду було складено чотири протоколи про порушення продажу алкоголю у нічний час після 22:00. До слова, магазини “Гурман”, “Десятка” та  АЗС WOG спіймані на продажі алкоголю уже не вперше.

Самооборона Волині й надалі проводитиме регулярні рейди по магазинах цілодобової торгівлі, аби відслідковувати, які ж із них досі не виконують заборони продажу алкоголю на території міста після 22:00.

Так, обмеження часу роботи магазинів  тих підприємців, які не забезпечили дотримання правил продажу алкоголю, виноситиметься на розгляд виконавчого комітету Луцької міської ради.