На Волині відкриють перший в області креативний простір для дітей

З ранку і до самого вечора тривало прибирання території та дому, де уже за кілька місяців запанує атмосфера творчості та розвитку. Кількадесят волонтерів зібралися в одному місці і в один час, у суботу, 28 березня, аби зробити перший крок на зустріч ідеї створення креативного простору «Озерний вітер».

IMG_0015

Місце, що його прибирали, – це батьківська хата відомих лучан Олега та Юрка Покальчуків. Участь у такому дійстві взяли активісти “Самооборони Волині”, волонтери Центру допомоги бійцям АТО, бійці батальйону “Світязь”, громадського об’єднання “Самопоміч”, члени Громадської ради при Волинській ОДА та навіть діти бійця АТО.

Близького місяця тому Олег Покальчук приїздив до Луцька, де й познайомився із Волонтерами обласного координаційного центру допомоги бійцям АТО. Після цієї доленосної зустрічі він і вирішив віддати у безоплатну оренду активістам батьківську хату, де сам провів дитячі роки.

IMG_9916 IMG_9904

ІСТОРІЯ НАЗВИ

“Місяць не ступала на цю землю жодна волонтерська нога, – розповідає Сергій Рижков, – та коли приїхали сюди, то одразу зрозуміли, що тут буде щось для дітей”. Вже згодом волонтери дізналися, які знані люди віддали у користування такий будинок та велику територію. А коли згадали, що ж саме Юрко Покальчук колись написав дуже відому повість «Озерний вітер», то одразу визначилися й з назвою. Саме ця розповідь надихнула ще більше активістів для створення у цьому місці саме креативного простору – місця, де можна творити, розвиватися, пізнавати, спілкуватися. Вільного простору, де є свобода, де є вітер. Якщо заглянути у зміст твору Покальчука, то розуміємо, що у назві креативного простору «Озерний вітер» закладена ціла легенда. Як пише письменник, колись жив собі такий герой Волин. Після перепитій у своєму житті, він перетворюється у озерний вітер, а край, де він живе, починають називати Волинню. Тому створення такого креативного простору та ще й з такою назвою – це не просто здогадка, це – доля.

IMG_9976 IMG_9962 IMG_9930

ПРОЕКТИ В ПРОЕКТІ

Згодом, коли ініціативній групі вдасться уже привести усе тут до ладу, розпочнуться заняття. Від вишивання та ліплення з глини, до вишколів та тренігів з психології можна буде побачити у цьому проекті. «Озерний вітер» у першу чергу розрахований як центр для навчання дітей бійців АТО та переселенців. Саме їм надаватиметься перевага. Втім, це не стане завадою приходити сюди й іншим дітям. Головне, аби вони із добром та користю використовували цю свободу простору.

До слова, уже заплановано розмалювати будинок зсередини та ззовні. А у самому кінці подвір’я вже виділена смуга для студентів Луцького базового медичного коледжу. Вони самі зініціювали вирощування там різних рослин, з яких будуть виготовляти збори чаю. Аби використовувати територію розумно, для її формлення та розподілу уже на добровільних засадах долучилися архітектори та ландшафтні дизайнери. Вони мають створити зонування подвір’я.

ГРОШІ ТА ДОПОМОГА

Багато речей діти будуть створювати власними руками. Тож, їх вироби будуть продаватися на ярмарках для підмоги існування проекту. Окрім цього у ініціаторів є плани писати проекти на гранти. Ніколи й не відмовляться від допомоги мецентів.

Проте не одні гроші необхідні для будівництва цього абсолюнто нового проекту. До участі треба різні художники, дизайнери, тренери, вчителі, успішні люди, лідери, бізнесмени. Інтелектуальний або матеріальний внесок у творення «Озерного вітра» – це лепта кожного, хто не байдужий до освіти та виховання маленьких волинян. Все це у майбутньому повинне вилися у виплекання певного відсотка свідомих, культурних та інтелектуальних громадян своєї держави.

ЯК ДОПОМОГТИ?

Щоб долучитися до проекту ідейно, матеріально, фанансово, інтелектуально телефонуйте співкоординаторам проекту: Сергій Рижков (050) 661 73 73 Оксана Демчинська (066) 231 34 11

Аби допомогти фінансово, приймаєом кошти на картку: 5168 7556 1008 7989 Демчинська Оксана Василівна.

Більше фото на сторінці Facebook креативного простору “Озерний вітер”

 IMG_9989 IMG_9986 IMG_9930 IMG_9928 IMG_9923 IMG_9922 IMG_9918 IMG_9917 IMG_0099 IMG_0020 IMG_0018