Не всіх волинських ДАІшників, що дискредитували роботу, звільнили

Завершилися суди у розгляді позовних заяв колишніх працівників УДАІ у Волинській області, яких звільнив міністр МВС Арсен Аваков за дискредитацію роботи та відмову їхати на службу на Схід України.

Так, у результаті розгляду 12-ти справ, якими займалися судді Волинського окружного адміністративного суду, усім позивачам було відмовлено у задоволенні позову повністю. Нагадаємо, усі вони вимагали відновлення на посаді та службі, а також фінансової компенсації за вимушений прогул роботи.

До числа звільнених працівників УДАІ увійшли:

1)    Андрійчук Михайло Степанович

2)    Бачик Ігор Олександрович

3)    Гнатюк Сергій Володимирович

4)    Давиденко Олег Вікторович

5)    Мельник Віталій Іванович

6)    Назарук Сергій Григорович

7)    Наумчук Ігор Валерійович

8)    Панасюк Михайло Васильович

9)    Петруков Богдан Олександрович

10) Сидорук Микола Васильович

11) Стаднік Микола Олексійович

12) Ярощук Павло Вікторович

13) Ділай Тарас Михайлович.

Щодо 13-го звільненого ДАІ-шника Тараса Ділая (сина заступника начальника УДАІ у Волинській області Михайла Ділая), то розгляд його позовної заяви ще триває. Так, наступний суд відбудеться 3 вересня о 15:00 у Львівському окружному адміністративному суді.

Проте, не усі співробітники волинського ДАІ були звільнені. Судячи зі свідчень самих позивачів, виявилося, що у роті ДАІ було 16 інспекторів. Але за невідомих причин лише 13 із них було звільнено, хоч їхати на Схід відмовилася уся рота. Замість усієї роти в результаті поїхав лише її командир Олександр Лагода.

Під час судових засідань звільнені даішники підтвердили, що Матвієнко Олександр Васильович, Лесик Богдан Володимирович та Пархомчук Роман Миколайович – теж працівники УДАІ у Волинській області, і служать саме в цій роті. Ці особи були також присутні під час наради роти 29 травня, де власне  співробітників волинського ДАІ і повідомили про наказ їхати на Схід.

Заступник керівника Штабу Самооборони Майдану Волині Сергій Рижков надісав запит на інформацію на електронну адресу* УДАІ у Волинській області із вимогою пояснити, чому ці особи не були звільнені.

Те, що запит управління отримало підтвердив Рижкову сам начальник волинського УДАІ Володимир Кравченя. Але відповіді на запит Рижков так і не отримав. Цим самим управління порушило ще одну статтю Закону «Про доступ…»

*Дозволимо собі зазначити, що на сайті УДАІ не існує навіть кнопки чи розділу «Доступ до публічної інформції», що є порушенням ЗУ «Про доступ до публічної інформції» і перешкоджає громадянам України у доступі до інформації.