Патрулям волинської міліції запропонували ходити з відеокамерами [відео]

Патрульним волинської міліції запропонували документувати усі правопорушення з допомогою портативної відеокамери. Кажуть, це дисциплінує як міліціонера, так і потенційного порушника.

Про покращення роботи патрульної служби волинської міліції говорили представники Громадського формування “Самооборона Волині” та УМВС у Волинській області.

У ході розмови самооборонівці підняли питання довгої писанини під час оформлення правопорушення. За спостереженнями активістів відділу Групи швидкого реагування Самооборони Волині паперове оформлення правопорушення займає 2-3 години. Це сповільнює роботу правоохоронців та обмежує їх у часі.

IMG_9109

Натомість активісти запропонували, аби патрульні групи носили із собою відеокамери. Камера буде записувати усе, що відбувається із міліціонером, адже розміщувати її самооборонівці пропонують на самого працівника УМВС.

Усі учасники круглого столу погодилися, що камера дисциплінує як правоохоронця, так і самого правопорушника.

І хоч відео не є згідно українського законодавства доказом, та воно впливає на думку судді. Юрист зі стажем, народний депутат України Ігор Лапін каже, що суддя хоч і не може врахувати відео як доказ, та після його перегляду матиме “якесь внутрішнє переконання з приводу винуватості чи не винуватості людини”.

Начальник міліції громадської безпеки міста Луцька Володимир Солоненко, погоджується із пропозицією. Каже, що камери спостереження уже на часі. Проте застерігає, що така ідея потребує коштів.

Член відділу Групи швидкого реагування Олексанр Ніколайчук продемонстрував відеокамеру, яку активісти пропонують, до прикладу, застосовувати під час патрулювання міста.

IMG_9139

Камера формату GoPro куплена за 90 доларів, що є, у принципі, недорого. Подібна технологія у рази вдосконалить роботу міліційських патрулів.

Більше того закон України “Про міліцію” дозволяє правоохоронцям документувати правопорушення, – наголошує Володимир Солоненко.

Прозвучала думка, що можна було б запустити пілотний проект у місті Луцьку. До прикладу, закупити хоча б п’ять камер та випробувати їх під час роботи, аби побачити ефективність від ідеї. Якщо проект вдасться, можна буде лобіювати закупівлю такого обладнання для всіх патрульних груп спочатку Луцька, а потім й усієї області.

Щоправда, мова йде явно не про державний бюджет-2015, адже там неможливо буде вділити ні копійки. Швидше за все покладання будуть на місцеві бюджети та пожертви підприємців.

Реалізація такої ініціативи передбачає покращення роботи міліції у полі та удосконалення режиму охорони громадського порядку.