Самооборонівець буде нардепом: хроніка перемоги

[понеділок, 27 жовтня, вечір]

У понеділок, 27 жовтня активісти Самооборони Волині зібрались біля Окружної виборчої комісії міста Луцька, аби підтримати свого побратима та запобігти фальсифікацій результатів виборів.

Надійшла інформація про те, що під стінами ОВК під час підрахунку голосів можуть відбуватися провокації. Тож, активісти організації зібралися біля приміщення комісії, аби не допустити цього і також підтримати свого побратима Ігоря Лапіна. Нагадаємо, Самооборона Волині висловила підтримку своєму побратиму, командиру роти “ЗАХІД” батальйону “АЙДАР” Ігорю Лапіну, який вирішив балотуватися до Верховної Ради України на позачергових парламентських виборах 2014 року.

IMG_1699

DSC_1078 DSC_1072 DSC_1070

«Усім відомо, що по 22-ому виборчому округу головними учасниками виборчих перегонів є Ірина Констанкевич та Ігор Лапін. За попередніми підрахунками усіх дільниць кількість голосів Лапіна перевищує кількість конкурента. Проте розрив є досить мінімальним, тому можливі різного роду фальсифікації та переписування результатів у дільницях, де Ігор Лапін лідирує зі значним відривом. У зв’язку із цим закликаємо усіх небайдужих лучан долучитися до відстоювання правди та справедливості. Збираємося в окружній виборчій комісії (Луцька міська рада). Почнемо відстоювати свій голос від початку правління нової влади! Слава Україні!” – клич на офіційній сторінці в Facebook Ігоря Лапіна.

Так, кількадесят самооборонівців з небайдужими громадянинами зібрались під стінами Луцькради аби підтримати Ігоря Лапіна і запобігти виникненню фальсифікацій.

В той же час інтернет-видання “Волинські новини” та “Під Прицілом” поширили інформацію, мовляв, усім самооборонівцям, що стоять під ОВК, пообіцяли по 500 гривень за участь у мітингу. Самооборона Майдану Волині – організація, яка робить дуже багато мирних зібрань, з метою добитися справделивості та прозорості у роботі органів публічної влади. І поширення подібної інформації розцінюється як провокація. Адже усі активісти організації добровільно відвідують ті чи інші заходи, що їх організовує Самооборона. І тільки вони вирішують,  брати їм участь у мирному зібранні і підтримувати виголошені ідеї чи ні. Тож, заявляємо, що поширена інформація про те, що активістам давали 500 гривень або будь-які інші  гроші є брехнею.

DSC_1069 DSC_1066 DSC_1065 DSC_1064

IMG_1682

Так, кілька сотень активістів стежили за роботою ОВК, стоячи під стінами Луцької міської ради, де власне комісія і засідала. Підрахунок голосів на деяких дільницях затримувався, деяким дільницям повернули протоколи на доопрацювання, через те самооборонівці залишись чекати результату до кінця.

[вівторок, 28 жовтня, з ночі на ранок]

Коли, близько 3 ночі, ОВК прийняла останній протокол, члени комісії не збиралися доопрацьовувати всі результати підрахунку голосів та готувати фінальний протокол. Голова ОВК Юлія Гринчук заявила, що на опрацювання даних потрібен час. Скільки саме, не було озвучено. Але вона пояснила, що кворуму через певний час, коли уже буде готовий протокол, гарантувати не може. Було очевдино, що члени ОВК не будуть працювати, бо ніч, і вони не спали дві доби. Проте, декторі присутні нагадали їм, що вони повинні виготовити остаточний протокол підрахунку голосів у багатомандатному та одномандатному 22-му окрузі. Члени комісії не звернули на це особливої уваги та почали збиратися додому. Мовляв, відпочинуть і наступного дня приймуть остаточний протокол.

DSC_0926 DSC_0918

DSC_1040DSC_1000

DSC_1037DSC_0998

Це викликало обурливу реакцію серед активістів Самооборони Волині, адже виникали підозри, що процес затягують, аби дати можливість конкурентам ще подати до суду. Натовп підпирав двері ОВК. “Ми запобігаємо порушенню закону. Адже по закону вони повинні скласти остаточний протокол”, – заявив самооборнівець Сергій Рижков. Згодом ті, хто бажав, могли заходити і виходити з приміщення.

В певний момент ОВК була б рада прийняти остаточний протокол, але її робота зупинилася через те, що комісію відключили від системи “Вибори”, через, як пояснили в ОВК “нештатну ситуацію”. Довелося чекати до ранку. Лише за посередництва міліції, активісти та члени ОВК домовилися: одні ідуть із під стін, а інші повідомляють ЦВК, що все спокійно, підключаються до системи “Вибори” і готують протокол остаточного підрахунку голосів.

Жоден з активістів не мав наміру фізичного втручання у роботу комісії, проте присутні були незгодні з тим, що комісія не вразховує норм закону.

[вівторок, 28 жовтня, ранок]

Близько 9 ранку протокол був проголосований із перевагою Ігоря Лапіна над Іриною Констанкевич всього у 28 голосів. Тепер ще більш стало зрозуміло, навіщо активісти так пильно слідкували за процесом підрахунку голосів. У будь-який момент могла відбутися провокація чи фальсифікація, і це могло повернути результати виборів зовсім у інший бік.

IMG_1972 IMG_1962 IMG_1943

Уже в момент підписання протоколу, членам ОВК потелефонували з ЦВК та повідомили, що виявили помилку. Тож, члени ОВК зробили технічну перерву до 19:00 того ж дня, аби уточнити протокол рішення.

[вівторок, 28 жовтня, вечір 19:00]

Уточнення також затягнулося. На ДВК № 45 не могли упродовж двох годин виправити одну цифру, яка власне була технічною помилкою і на результати голосування не впливала.

Вже у вівторок, 28 жовтня, о 19:00 активісти повернулись до Окружної виборчої комісії, куди приїхав координатор Самооборони Майдану Андрій Парубій. З ним приїхали заступник міністра МВС Микола Величкович та заступник глави СБУ Андрій Левус. Доєдналися до мирного зібрання й самооборонівці з Тернопілля, Львівщини та Рівненщини.

IMG_2137 IMG_2057 IMG_2067

Близько 23:00 ОВК таки оголосила результати голосування знову. Протокол був проголослваний. Тож, на позачергових парламентських виборах за підрахунками голосів ОВК з перевагою у 24 голоси вибори у 22-му окрузі виграв самооборонівець, командир другої роти “ЗАХІД” Ігор Лапін.

Його побратими, друзі, самооборонівці зустріли його з копією протоколу під вигуки “Слава Україні”, адже було нелегко добитися цього справедливого рішення. Переможця взяли на руки і почали підкидувати, заспівали гімн України.

Видається, такі події відбулися у Луцьку вперше. Це перемога не просто людини Ігоря Лапіна. Це перемога усіх тих людей, які з Майднану приїхали на луцький Майдан, які не забули про принципи та цілі того, заради чого вони стояли ще з минулої осені. Це перемога усіх, хто не забув мети і завдання, які були поставлені на Майдані, і через які загинула Небесна сотня, а згодом і сотні вояків, які полягли за долю нашої країни. Перемога самооборонівця конкурента, якого фінансував оліграх – це перемога правди, яка , аби жити, не потребує грошей. Вона потребує віри. Тож Ігорю Лапіну усі подарували довіру та віру у те, що він гідно буде представляти лучан у Верховній Раді України.

Слава Героям! Слава нації!

IMG_2104

1900004_10204252414006501_5762793915809325226_n

IMG_2119 IMG_2115

10575385_773494552716218_3458759809755179328_o