Полегшена форма сухпайка – “Енергія плюс”

Волонтерами «Самооборони Волині» розроблено новий – вже третій вид сухпайка під назвою «Енергія плюс». Це полегшена «кишенькова» форма сухпайка, призначена для розвідників, спецпризначенців, снайперів і т.д.

Цей сухпайок збирали за принципом «мінімум ваги та об’єму – максимум поживності та корисності». Його вага коливається від 350 до 400 грам.

Перша тестова партія (50 штук) була розроблена та передана солдатам 28-ої окремої механізованої бригади, які нині перебувають у зоні бойових дій під Мар’янкою Донецької області.

Тестова партія нового виду сухпайка "Енергія плюс"

Тестова партія нового виду сухпайка “Енергія плюс”

Наразі волонтери працюють над оптимізацією складу компонентів: в ході роботи окремі складники будуть додаватись або видозмінюватись.

Склад сухпайка:

 • Стік, суміш спортивного харчування  “ЕНЕРГІЯ” – 25 г .
 • Стік, суміш спортивного харчування «Витривалість» – 25г.
 • Стік, суміш спортивного харчування «Трібулус Таурин» – 20 г .
 • Стік «Вітамін формула + лісова ягода» -20 г  або мед в стіках – 20 г.
 • Суміш «Сухофрукти – горіхи» – 150 г.
 • Карамель – 5 шт.
 • Таблетки «Глюкоза» – 3 шт.
 • Гематоген – 50 г.
 • Гумка жувальна – 2 шт.
 • Серветка волога -1 шт.
 • Соломка, 1 упаковка – 40 г або галети – 5 шт.
 • Таблетка для знезараження води.
 • Пам`ятка для знезараження води.

Для зручності та функціональності всі компоненти спочатку запаковуються в маленькі пакети-зіппери, потім – у більші.

IMG_1053

Склад сухпайка “Енергія плюс”

Детальніше про компоненти:

Для сухпайка використовували продукцію підприємства «Дітал», яке вже багато років займається виробництвом спецхарчування для спортсменів, при великих фізичних та психічних навантаженнях.

1. Стік, суміш спортивного харчування «ЕНЕРГІЯ» – 25 г.

Склад : кава, згущене молоко, комплекс вітамінів групи В (для покращення роботи серця), натуральний кофеїн, інозитол, таурин. Кількість натурального кофеїну в одному стіку відповідає п’яти чашкам натуральної кави. За рахунок вмісту комплексу вітамінів – мінімізує навантаження на серце. Більш ефективний, якщо вживати його з комплексом “Витривалість».

2. Стік, суміш спортивного харчування «Витривалість» – 25г.

Склад: згущене молоко з додаванням натурального какао 10%, Коензим С0-Q10, вітаміни В6, В2, Е. Коензим С0 – Q10 – структурна складова мітохондрій усіх клітин, найбільша його концентрація в міокарді та печінці. Це – активна робота міокарду, збільшення його ресурсу, можливість збільшення навантаження, підвищення життєвого тонусу, профілактика серцевих захворювань, адаптація нервової системи до високих фізичних та емоційних навантажень. Також сприяє нормалізації психо-емоційного стану та нервово-психологічної втоми, витривалості при підвищених навантаженнях.

3. Стік, суміш спортивного харчування «Трібулус Таурин» – 20 г .

Склад: желе з чорної смородини,  холін, інозитол, таурин,L-карнітин, екстракт трібулуса, екстрат левзею. Такий комплекс значно підвищує працездатність. Необхідно вживати перед навантаженням. Діюча речовина L-карнітін представлена активною L-формулою. За рахунок присутності в композиції холіну, тауріну та інозитолу – відбувається більш активне спалення жирів для ресинтезу організмом АТФ.

4. Стік «Вітамін формула+лісова ягода» – 20 г або мед – 20г.

Склад: чорниця, малина, 50% добової норми вітамінів (А, D, E, C, B1, B2, B6, B12, B5, Bc, PP, K, біотин)

Варто зазначити, що всі стіки – не тільки поживні та корисні, але й – смачні.

5. Суміш «Сухофрукти-горіхи» – 150 г.

Високопоживна суміш різних сухофруктів та горіхів, білки, швидкі вуглеводи. Високий вміст мікроелементів в такій суміші надає ізотонічний ефект, адже разом з потом вимиваються мінеральні солі та мікроелементи, що призводить до швидкої втомлюваності. При інтенсивних фізичних  навантаженнях наш організм неминуче залишає рідина. Але, крім води, ми позбавляємося ще і солей. При втраті всього 2-3% рідини різко знижується працездатність. Саме ці проблеми допоможе вирішити вживання сухофруктів та горіхів.

6-7. Карамель та таблетки глюкози.

Цукор (карамель) чи таблетки глюкози. Більшість компонентів нашого сухпайка містить швидкі вуглеводи. Цукор засвоюється організмом дуже швидко і майже повністю – на 99%, надходить у кров вже через 10-15 хвилин після його прийому і також легко «згоряє». Ще швидше в кров надходить глюкоза. Швидко засвоювані вуглеводи мають надзвичайно велике значення – їх «згорання» постійно підтримує організм у робочому стані при підвищених навантаженнях.

При високих фізичних навантаженнях карамель чи таблетку глюкози варто вживати кожні 40-60 хв. (класти під язик). Це нейтралізує відчуття голоду і відсуває наближення фізичного і нервового стомлення. Постійна м’язова робота швидко виснажує вуглеводні резерви організму. Ці резерви і поповнюються на марші періодичним прийомом таблеток глюкози або цукру, а також льодяників – кисло-солодких або м’ятних. Сухофрукти теж є джерелом швидких вуглеводів.

Цукор і глюкоза – пальне не тільки для серця і скелетної мускулатури, але і для мозку. При постійному припливі до мозку вищеназваних харчових препаратів людина краще бачить і краще чує. При цьому підтримується високий рівень оперативної спостережливості на всіх сторонах горизонту і підвищується рівень оперативного «звіриного чуття». При різкому занепаді сил американські «спецназівські інструкції» рекомендують прийняти 2-3 таблетки глюкози (або той же цукор, льодяники і т.д.). Підвищений прийом цукру необхідний при високих навантаженнях, що сприяє більш ясному  мисленню, надає профілактику фізичної втоми і в кінцевому результаті -покращує умови виконання бойового завдання.

Гематоген.  Це суміш багатьох корисних речовин, а також ті ж самі швидкі вуглеводи.

В результаті отримуємо високоенергетичний та збагачений корисними речовинами сухпайок невеликого розміру.

 Якщо ви бажаєте допомогти «Самообороні Волині» фінансово, перерахувати кошти можна:

 1. На картку «Приватбанк» 5168742017694435 (гривнева) на ім’я Чуріков Сергій Борисович
 2. На картку «Приватбанк» 5168742061615336 (валютна картка, євро) на ім’я  Чуріков Сергій Борисович
 3. Безготівковий перерахунок на р/р 26008055506351, МФО 303440, Код 39109290 (ПриватБанк), призначення платежу – благодійна допомога на здійснення статутної діяльності;
 4. Вкинути кошти у скриньку біля гіпермаркету “Там-Там” та на Театральному майдані міста Луцька.

Наші контакти:
E-mail: lutskoborona@gmail.com
Наш сайт: samooborona.volyn.ua
Штаб Самооборони: (067) 11 00 577; (067) 11 00 677; (066) 34 18 053

Адреса: м. Луцьк, пр. Перемоги, 14, 2-й поверх