Представники дружніх народів, які проживають на теренах нашої Батьківщини й області, мають об`єднатися

Про відносини українців та представників національних меншин, що проживають на Волині, говорили на круглому столі у середу, 16 квітня, у офісі Товариства польської культури імені Еви Фелінської.

Зокрема, мова йшла про те, що громадські сили Євромайдану, такі як: Правий сектор Волині, Автомайдан, Громадський сектор Волині та Самооборона не є агресивними та радикальними щодо представників національних меншин.

Зокрема, мова йшла про те, що громадські сили Євромайдану, такі як: Правий сектор Волині, Автомайдан, Громадський сектор Волині та Самооборона не є агресивними та радикальними щодо представників національних меншин.

Хоч частина з них і має націоналістичні погляди, це не означає, що представникам національних менших потрібно чогось боятися. Таку позицію висловив лідер Правого сектору Павло Данильчук.

«Ми – нормальні люди абсолютно. Не є людиненависниками, якими нас інколи представляють, або тими людьми, які ненавидять представників інших націй. Зараз це дуже вигідно пропаганді, особливо державі, яка зараз робить інтервенцію на нашу державу. Зокрема, не так державі, як її керівництву», – зазначив активіст.

Представник Громадського сектору Волині Михайло Шелеп вирішив побити стереотипи про революційні кола, що утворилися після Євромайдану.

«Позиція активної  громадськості в першу чергу полягає в тому, щоб були зміни в державі. Держава повинна, по-перше, бути ближчою до людей. Щоб не було пафосу, щоб люди мали можливість механізму впливу на владу. Щоб не було різниці, якого вона кольору, яке прізвище чиновника. Але щоб ці політики, які при владі, максимально враховували позицію людей», – заявив Шелеп.

Найкритичніше виступила голова Російського культурного центру у Луцьку Ольга Саган. За її словами, російськомовним людям на Волині живеться не дуже легко. Мовляв, закривають єдиний в області російськомовний клас. Каже, що навіть їздила до Москви радитися, намагалася бити там стереотипи щодо негативного ставлення до росіян та російськомовних громадян. А там їй показали фото з акції проти російських банків у Луцьку, що дуже її обурило.

Натомість, активіст Автомайдану України Леонід Голод розповів, що він як єврей ніякого тиску не відчуває на Волині. Каже, що раніше жив у Ізраїлі і воював за Ізраїль, а тепер живе в Україні і буде воювати за цю державу.

Готовий постояти й за Україну голова Товариства вірменської культури у Луцьку Хаджик Даніелян, адже вважає себе громадянином України.

На підсумок розмови виступив й активіст Волинської Самооборони Майдану Богдан Томчук.

«Представники дружніх народів, які проживають на теренах нашої Батьківщини та області, мають об`єднатися, щоб допомогти Україні в нелегкий для неї час. Народи, що проживають в Україні, повинні об`єднати свої зусилля, для того, щоб допомогти вирішити конфлікт Росії і України, і не допустити подальшої ворожнечі. Україна була і є прикладом толерантності. Тому, одне з наших завдань – треба докласти усіх зусиль для того, щоб таким прикладом толерантності українське суспільство залишалося», – зазначив Томчук.

«Ми закликаємо усіх представників діаспори, громадських організацій, юридичних, приватних осіб з числа співдружніх народів, що є невід`ємною частиною українського суспільства, брати участь в подоланні спільної проблеми в країні», – додав самооборонівець.

Круглий стіл завершився чаєм та кавою й розмовами про подальшу співпрацю.