Програма розвитку туризму у Луцьку бажає бути кращою

На жаль, проект програми “Розвитку туризму у м. Луцьку” прийняли, бо, як пояснили, інакше Луцьк лишився би взагалі без програми, бо сесія 26-го листопада.

Цікаво, що ще з 26-го лютого 2013 року я намагався долучитися до обговорення даних питань, але якось не потрипив до касти обраних, лише, ставши членом міськвиконкому, звернули увагу, що комусь крім тих, хто хоче правильно “розпиляти” бюджет, є до цього діло.

На вирішення більшості зазначених у документі проблем, не передбачено коштів, а сотні тисяч гривень планується віддати на малювання логотипів, на популяризацію міста в самому місті, відеоролики на Волинському ДЕРЖАВНОМУ телебаченні (яке повинно робити це безкоштовно), радіопередачі на Луцьких радіостанціях і на загадкові інші витрати. А ще за 30 тисяч гривень нам розкажуть, який заклад найкраще обслуговує в місті та випишуть папірця, аля “Ревізор” Фреймут.

Як людина, що має до туризму певне відношення, хотілося б зауважити, що з такими підходами розвиток туризму у Луцьку приречений.

Розвиток міста, має грунтуватися на унікальності його туристичних атракцій. І якщо вкладати гроші, то в розвиток концептуальних ресторанів, в свого героя міста.

Цікавий досвід Діда Мороза під Брестом, чи Криївки з її бандерівцем на вході.

Не треба вигадувати велосипед, а варто запитати в тих самих туристів, що їм найбільш цікаво відвідувати в Луцьку окрім замку. Мої туристи завше кажуть – підземелля. А воно наразі не працює, ще з минулорічного потопу і, впевнений, що його ремонт в рази важливіший за всі бренд-буки, уроки школярам “Я люблю Луцьк” (навіщо на це кошти, теж не зрозумів), загадкові інші проекти – 70 тисяч гривень  і т.п. Стосовно участі у виставках (більше 100 тисяч гривень), то не впевнений, що наразі, це найкращий засіб залучення туристів, оскільки, є загальноприйнята практика у всьому світі, проводити рекламно-інформаційні поїздки для представників туроператорів і турагентів, які матимуть бажання продавати тури в Луцьк. На жаль, поки що це все виглядає можливостями позловживати на програмі розвитку туризму у місті Луцьку, як і з реальними кроками по його розвитку…

фото Громадське.Волинь

член виконкому Луцької міської ради, самооборонівець Богдан Климчук