Революціонери проти міліціонера Руденка

Активісти “Самооборони Волині”, “Автомайдану України”, “Автомайдану Волині”, політичних партій “Свобода” та “Народний фронт” прийшли під будівлю Волинського окружного адмінсуду, аби висловити свою позицію “проти” щодо екс-міліціонера Михайла Руденка.

Екс-начальник слідчого управління УМВС у Волинській області Михайло Руденко хоче повернутися назад на свою посаду міліціонера. Після революційних подій на Євромайдані Руденка перевели з Волині на Житомирщину на аналогічні посади: перший заступник начальника та очільник слідчого управління.

IMG_9414

Мітингарі під стінами суду

IMG_9413

Мітингарі під стінами суду

Проте, недовго борець проти майданівців працював у правоохоронних органах. У зв’язку зі вступом у дію Закону України “Про очищення влади”, Руденка звільнили із займаної посади і з органів внутрішніх справ.

Втім, посадовець вирішив, що його звільнили неправомірно і вирішив судитися із Міністерством внутрішніх справ України, Міністерством юстиції України та УМВС у Житомирській області.

Нагадаємо, що саме завдяки цьому “активному борцю” за правосуддя близько 100 активістів Євромайдану було викликано на допит щодо заяви депутатки від Партії регіонів Надії Григоли, які жодним чиномн е були дотичні до справи. Окрім цього Волинь перевершила усі області в Україні у кількості відкритих кримінальних справ проти активістів Майдану. Саме за сприяння Руденка проти Маї Москвич, Миколи Собуцького-молодшого, Богдана Шиби, Сергія Григоренка, Ігоря Гузя та Володимира Бондаря були відкриті кримінальні провадження. Двох із них посадили на домашній арешт і застосували запобіжний засіб у вигляді електронного браслету стеження. Окрім цього усім активістам було заборонено брати участь у мирних зібраннях, тобто було порушене одне із основоположних прав громадянина – право на мирні зібрання.

Тепер же Михайло Руденко після Майдану заявляє, що він був звільнений неправомірно. Зокрема, через те, що нині він має статус “Учасника бойових дій” і хворів на момент звільнення на міокардитичний кардіосклероз. Цікаво, що посвідчення “учасника АТО”, яке пред’явив на суді його представник видане Руденку за 1 день до судового засідання – 10 лютого. Раніше Руденко заявляв, що перебував у зоні АТО аж 1 місяць. Його представник заявив, що завдяки екс-міліціонеру було спіймано до 160 осіб.

IMG_9429

Представник позивача Сергій Полярчук

У той же час, десятки бійців української армії, які місяцями перебували у зоні АТО, брали участь у найжорсткіших боях за всю історію війни Росії проти України, нині лежать без вух, рук, ніг у лікарнях по всій країні і досі не можуть оформити собі статус “Учасника бойових дій”.

Активісти революційних організацій прийшли під суд, аби подивитися Руденку в очі і нагадати йому минулі події. А також згадати йому, що активісти роблять із прислужниками Януковича. Проте сам Руденко на суд не з’явився.

Цікаво, що невідомі хлопці у спортивних костюмах, схожих на тітушок прибули до будівлі суду задовго до початку судового засідання. Їх призначення та мета була незрозуміла. Єдине, що вони робили – це дуже активно ховалися від відеокамер. Що це була за група людей – невідомо. Але, вони явно не приходили підтримувати мітинг революціонерів.

IMG_9394

Група “тітушок”, що прийшли під Волинський окружний адмінсуд

На жаль, суд не прийняв жодного рішення щодо позову Руденка. Справу передали до Верховного суду України, який повинен звернутися до Конституційного суду України, щодо потрактування статей Закону “Про очищення влади”. І лише після цього буде вирішене питання щодо звільнення Руденка.

Але найважливіше те, що таких руденків нині є сотні по всій Україні. Сотні цих людей працювалло проти активістів Євромайдану, а тепер, коли революція перейшла у іншу фазу і першим питанням країни стоять не реформи, а війна, починають відстоювати свої права через суди, маючи намір поза будь-чим добитися поверненя на свої теплі посади.

За інформацією “Самооборони Волині”, колишній заступник начальника УМВС у Волинській області Володимир Поліщук також у судовому порядку вирішує питання щодо поновлення його на посаді.

Не дивно, що невідомі патріоти розписали посвідчення Руденка словом “ху@ло”, адже народний гнів не терпить несправедливості, яка просто вбиває нашу країну щохвилини.