Революціонери закликали російські банки в Луцьку зупинити роботу

Акція з бойкоту відділень російських банків пройшла у середу, 9 квітня, за участі активістів Волинської Самооборони Майдану, Правого сектору та Автомайдану України.

Активісти відвідали сім відділень банків російських окупантів, що розміщені у Луцьку. Не всі з них погодилися припиняти роботу установи і вступали у дискусії.

Так, активісти здійснили візит до «Сбербанку Росії», «БМБанку», «Промінвестбанку», «ВТБ Банку», «VS Банку», банку «Русский стандарт».

Активісти вимагали, аби ці банки, що працюють на теренах області, припинили свою діяльність та зняли вивіски із їх назвами.

Директор луцького відділення Віталій Попко заявив, що відділення не може закритися, доводив, що воно не має ніякого відношення до Росії. Мовляв, це українська юридична особа. Активісти заявили, що поза цим вивіска має бути закрита. Натомість банкір погрожував викликом міліції. Активістів це не зупинило і вони закрили чорною клейонкою вивіску відділення та обклеїли його наклейками, що маркують установу як власність російського окупанта.

Натомість представник «БМБанку» Микола Буда радо відгукнувся на ініціативу революціонерів. Казав, що негативне ставлення до російського окупанта мають і його працівники. Взяв контакти активістів і пообіцяв усі вимоги виконати, додавши, що банк незабаром стане українському власністю. «Я думаю, ми виконаємо вимоги, які нам пред’являють», – заявив працівник банку.

Два відділення «ВТБ Банку», на превеликий жаль, чомусь саме цього дня були зачинені. У відділенні на вулиці Шопена було написано, що воно зачинене через технічні несправності, відділення ж на вулиці Рівненській чомусь також пішло на технічну перерву до 14:00.

Дискусія між активістами та керівництвом відбулася у Промінвестбанку. Там чомусь не могли зрозуміти, як банк фінансує війська російського окупанта. Керівництво дискутувало. У результаті активісти вирішили попередити банк, а уже наступного разу прийдуть подивитися, яке рішення прийняло керівництво.

Не оминули активісти й «VS Банк». Представниця установи заявила, що не може вирішувати питання зупинки роботи, але додала, що вимоги передасть до керівництва, що знаходиться у Львові.

Керівник регіонального центру «Банк «Русский стандарт»» у Волинській області  Анатолій Матвіюк чекав на активістів ще до їх приходу. Він повідомив, що зачинитися банк не може і заявляв про те, Росія сюди тільки вклала і нічого не взяла. Він не заперечував, якщо активісти заклеять вивіску установи, що й вони зробили, після вручення звернення із вимогами.

Акція проти банків російських окупантів була лише попереджувальною. Через кілька днів активісти знову навідаються до них, аби побачити, чи почули вони їх вимоги.

 

Прес-служба Волинської Самооборони Майдану
(063) 977 17 85