Рух на маневицькій трасі та пункті пропуску
Увечері, 29 травня, рух транспорту на трасі Київ-Маневичі-Варшава вдалося відновити.
Нагадаємо, що вчора біля смт Маневичі та біля пункту пропуску “Ягодин” матері та дружини військовослужбовців 51-ї механізованої бригади перекрили напрямок із вимогою, аби їх синів-чоловіків повернули назад додому зі східних областей України.
На місця подій виїхало близько 25-ти активістів Самооборони Майдану Волині.
Так, біля смт Маневичі ситуацію вдалося врегулювати о 13:00. З мітингарями вдалося домовитися і вони погодилися прийти на зустріч, 30 травня, на 15:00 до волинських військових комісарів, які й займалися мобілізацією вояків.
Біля пункту пропуску “Ягодин” було важче. Самооборонівці з 14:00 і до 21-ї вечора вели переговори із жінками. Упродовж переговорів спершу вдалося домовитися пропускати транспорт щодвадцять хвилин. Жіінки з 8 ранку і до 21 вечора перешкоджали нормальному потоку транспорту у напрямку пункту пропуску на українсько-польському кордоні. У результаті утворилася 10-кілометрова черга. Про це поінформував виконуючий обов`язки керівника штабу Самооборони Майдану Волині Сергій Рижков.
За його словами була проблема, зокрема, із двома автобусами з Києва, яких жінки не пропускали. Також незручності мітингарі влаштували представникам ОБСЄ, які були пасажирами одного з транспорту у черзі.
У результаті перемовин, участь в яких також брала місцева влада Любомльського району, жінки погодилися трасу звільнити. Розплакані розійшлиися по домівках, місцева влада виділила їм автобус для того, аби вони дісталися додому. Відомо, що й ці жінки мають намір прийти сьогодні, 30 травня, на 15:00 на зустріч із військовими комісарами.