Самооборона кличе волонтерів на новий автопробіг Європою

В п’ятницю, 24 жовтня, активісти Самооборони Майдану Волині закликали небайдужих громадян доєднатись до автопробігу, який відбудеться через місяць.

Подібний автопробіг «Допоможи Україні – захисти Європу» відбувся у вересні, 2014 року. Тоді волонтери охопили 14 міст Польщі та Німеччини. Під час наступного автопробігу вони планують відвідати Чехію, Словаччину, Австрію, Німеччину, Польщу.IMG_1571[1]

«Ми плануємо зробити загальну державну збірку коштів по всій Польщі для України. У всіх воєводствах по всіх великих містах, буде День України. Ми постараємось взяти дозвіл у їхніх міністерствах фінансів на цю акцію. У кожному місті ми забезпечимо скриньку, де люди зможуть залишити якісь речі, і це все передати на допомогу пораненим», – розповів заступник керівника штабу Самооборони Волині Богдан Климчук.

Заступник координатора Самооборони Волині Сергій Чуріков розповів нам «автопробіг проходитиме через Південну Німеччину, тому що ми побачили, що краще працює мета пробігу, коли є потужна українська діаспора, не кількісна, в першу чергу, а організаційна, і люди, які є патріотами. Однією з важливих наших точок буде Мюнхен. Мюнхен це визнаний центр української старої еміграції в Німеччині. Там найбільше українських  організацій».IMG_1576[1]

«Автопробігу можна допомогти наступним чином: на підготовчому етапі потрібні люди, які зможуть встановлювати контакти з діаспорами. Потрібні люди, які мають ідеї по перфомансу, тому що ми, в кожному місті проводили виставку фотографій з реалій України. Може в когось будуть ідеї по донесенню інформації. Також потрібне пальне. Адже людям, які бажають їхати, ми не даємо пальне. Вони витрачають власні кошти. Також запрошуємо журналістів», – сказав Климчук.

Виїзд прланується приблизно через місяць. Тож за цей час, активісти, сподіваються набрати побільше волонтерів, готових витратити свій час та ресурси, аби поагітувати європейців допомомогти українській армії Більше того, автопробіг матиме на меті здійснити й просвітницбку кампанію, адже у багатьох європейських країнах існує зовсім неправильне уявлення про події, що відбувають на Сході України.

Під час прес-конференції самооборонівці відзвітувались й про використання коштів, які були зібрані під час минулого автопробігу. «Ми зібрали 180 тисяч гривень. В рамках акції це було  десь 90 тисяч гривень, а п’ять тисяч  євро надішли вже в Україну після автопробігу. Ці гроші ми витрачали поступово, бо одразу не могли закупити на ці гроші потрібні речі. А розмовляючи з хлопцями, які воюють на Сході, про їхні потреби, і то визначились, що їм необхідні теплі речі. Тому відразу закупили термобілизну та теплу амуніцію. Дві тисячі 817 євро ми витратили на білизну, берці, светри, кросівки, окуляри, рукавиці, спальники, балаклави». Вони наголосили на тому, що Самооборона Майдану Волині допомає всім батальйонам, які цього потребують. Також, активісти сказали, що німці надалі допомагають Україні – громада Нижньої Саксонії нещодавно надіслали ліки та теплі речі.

IMG_1581[1]

«На ті п’ять тисяч євро, що прийшли на рахунок Самооборони, ми закупимо тепловізор для Першого територіального батальйону Волині. Це єдиний, суто волинський підрозділ, який сформований з волинян. Він знаходиться в місті Дебальцеве і їх постійно обстрілюють. Щоночі бойовики здійснюють провокації.  ДНРівці підходять в ночі до блокпостів. Для того, щоб їх розпізнавати потрібні тепловізори», – наголосив Чуріков.

НайменуванняЦіна за кілограмиКількість кгЗагальна сума за закуплені товари
Камуфляж британський (старий)6 євро81, 2 кг487 євро
Берці5 євро72, 8 кг364 (на фото не видно) євро
Білизна (термо)4 євро83,3 кг333 євро
Берці (дез.)6 євро51,6 кг310 євро
Утеплювачі5 євро10, 8 кг54 євро
Кофтини5 євро37, 5 кг187 євро
Кофтини “полар”6 євро9,5 кг57 євро
МТП8,5 євро19,4 кг165 євро
Кросівки6 євро30,9 кг185 євро
Окуляри7 євро10,573 євро
Рукавиці2,5 євро100 (пар)250 євро
Рукавиці (інші) –2,5 євро50 (пар)125 євро
Спальники6 євро32,9 кг197 євро
Балаклави1,5 євро20 (пар)30 євро
   Загальна сума: 2 тисячі 817 євро

*Лишилося:

Всіх бажаючих доєднатись до автопробігу просимо звертатись у штаб Самооборони Волині, що знаходиться за адресою: м. Луцьк, пр. Перемоги, 14, 2-й поверх. А також телефонувати до координатора Автопробігу Богдана Климчука (050) 697 45 92.