Самооборона Майдану: “Європейці повинні думати про загрозу війни, а не про заборону експорту яблук”

15 вересня відбулася прес-конференція представників Самооборони Майдану Волині з нагоди підведення підсумків автопробігу “Захисти Україну – врятуй Європу”. Автопробіг стартував 8 вересня і тривав шість днів. За цей час відвідано міста: Замость, Люблін, Варшава, Ольштин, Торунь, Щецін, Берлін, Бад, Біелефельд, Лейпціг, Вроцлав, Краків, Жешув. В автопробізі взяли участь керівники Самооборони майдану Волині Богдан Клімчук та Сергій Чуріков, також ініціативно долучилися небайдужі громадяни: Павло Макарчук, Катерина Климчук, Ігор Климчук, Оксана Чайка, Данило Гетьман, Віктор Міщук, Олександр Сидоренко.За цей час для потреб українського війська вдалося зібрати 90 тисяч гривень, привезти три карети “Швидкої допомоги”, а також спальники, берці, біноклі, каремати, намети, 57 курток і теплих підкладок, закуплених за кордоном.

IMG_9293 IMG_9295

“Але навіть це – не головне, – каже координатор автопробігу Богдан Климчук. Основне завдання, яке ми мали на меті – це інформування громадськості Польщі та Німеччини про справжній стан речей в Україні. Вчора була Грузія, сьогодні Україна, завтра ж дії агресора можуть торкнутися європейців безпосередньо. Вони повинні це розуміти”

IMG_9294 IMG_9301

Активіст Самооборони Сергій Чуріков додав: “ЗМІ європейський країн подають “суху” інформацію, і більш з економічного кута зору. Але вони повинні розуміти, що санкції – це не те, що має їх хвилювати в першу чергу. Не про заборону експорту яблук слід говорити і переживати, а про відрізані голови наших солдат, про те, що у нас через війну гинуть люди. А війна у нас, по великому рахунку, через наше прагнення бути в Європі, стати частиною європейської спільноти. Тому час боронити європейські цінності, свободу та демократію, не словом, а ділом”.

В Україні немає такого медіа-ресурсу, таких диверсійних технологій, як у Росії, тому робота волонтерів в напрямку інформування європейської громадськості є справді неоціненною.

Активістка Самооборони Оксана Чайка розповідає: В одному із міст до нас підійшло подружжя літніх вже інвалідів і, подивившись на фото наших солдатів, на фото поранених і вбитих, вони вирішили пожертвувати для нашої армії свої особисті кошти”.

Взагалі, зі слів учасників автопробігу, реакція жителів міст, в котрих вони побували, була досить емоційною. Щоправда, є різниця між сприйняттям поляків і німців. Поляки чітко розуміють, що йде війна з Путіним і що є явний агресор – Росія. В Німеччині ж ставлення до подій дещо більш дистанційоване. Саме тому такі акції і потрібні: щоб люди перестали сприймати війну в Україні абстрактно, а зрозуміли – ворог неподалік і агресія Росії це загроза всьому цивілізованому світу.

IMG_9309 IMG_9313 IMG_9321

Відзначили також учасники автопробігу і агресивну реакцію росіян, котрі мешкають закордоном на подібні акції українських активістів: “У них до нас просто агресивна ненависть”.

Активно сприяла ініціативі волинян українська діаспора, громадські організації Німеччини “Мости в Україну” та польська “Відкритий діалог”. В той же час, зазначають самооборонівці, наші консули у польських містах могли б бути активніші і робити більше. Втім, як зауважив Богдан Климчук, дивуватися нема чому: майже на всіх консульських посадах нині працюють все ті ж люди, котрі під час Майдану чинили перепони зібранням українців закордоном на підтримку земляків в Україні…

В планах Самооборони здійснити подібний автопробіг в Чехії, Словаччині, країнах Прибалтики і, можливо, “піти вглиб на Захід”: Франція, Італія.

“Велика робота проводиться на підготовчому етапі, – підсумували Сергій Чуріков та Богдан Климчук. І хочемо подякувати всім волонтерам, котрі до цього долучилися, котрі проводили півдоби без сну і відпочинку в автомобілях, спілкувалися з людьми нон-стоп. Для декого це був перший, але сподіваємося, не останній досвід волонтерства”.

IMG_9322 IMG_9329

Всі кошти, зібрані завдяки автопробігу, будуть спрямовані на потреби тих вояків, котрі зараз знаходяться на передовій.

“Хочу наголосити, ми допомагаємо не лише Айдару. Айдар наразі, завдяки своїй популярності, забезпечений непогано. Але є багато військових підрозділів, котрі саме там, на передовій, котрі менш відомі і мають нестачу елементарних речей”.

Наразі актуальними є потреби в тепловізорах, раціях, а особливо, зважаючи на сезон, потрібно активно закуповувати спеціальний теплий одяг для солдатів. Також потрібен кровоспинний препарат целокс, адже саме від втрати крові помирає дуже багато наших бійців.

Всі небайдужі та бажаючі долучитися можуть звертатися в Штаб Самооборони Волині. за адресою місто Луцьк, пр. Перемоги, 14, 2 поверх.

Також можете передавати кошти:

  • на картку Приватбанк 5168742017694435 (гривнева) на ім’я Чуріков Сергій Борисович;
  • 5168742061615336 (валютна картка, євро) на ім’я Чуріков Сергій Борисович;
  • безготівковий перерахунок на р/р 26008055506351, МФО303440, Код39109290 (ПриватБанк), призначення платежу – благодійна допомога на здійснення статутної діяльності;
  • або кинути пожертву у скриньку на Театральному майдані або біля гіпермаркету “Там-Там”IMG_9334 IMG_9345 IMG_9346 IMG_9351