Самооборона Волині перейшла на повноцінне виготовлення бронежилетів

Активісти Самооборони Майдану Волині Дмитро Сандалов та Володимир Жуков представили громадськості Волинський «народний» бронежилет. Так, завдяки їм організація перейшла на виготовлення повноцінних брнежилетів. Презентація чохла – завершального компонента бронежилета відбулася у п’ятницю, 12 вересня.

Якщо раніше активісти Самооборони Волині виготовляли лише бронеплити та обробляли їх протирекошетним матеріалом (скловолокном), то тепер після довгих спроб та пошуків розпочали і пошиття чохлів до бронежилетів. Так, на Волині тепер виготовляють повноцінні бронежилети для бійців на Сході.

IMG_9214 IMG_9222 Потреба пошиття чохлів виникла через те, що бронеплит було багато, а от самих чохлів, в які поміщаються ці плити, не вистачало. Активісти Самооборони довгий час займалися пошуками необхідних чохлів по Україні та закордоном. Часто доставка партій б\у чохлів  тривала тиждень, а той два. Це – доволі довгий час, аби забезпечити всього лише кількадесят бійців бронежилетами. Тож, самооборонівці вирішили розпочати й виготовлення власних чохлів.

IMG_9220IMG_9273

Як описує розробку Дмитро Санадалов, «у ній нічого особливого», проте він таки має свої переваги. Зокрема, він виготовлений з універсальним кріпленням кишень, так званою системою Молле. Система дозволяє прикріплювати спеціальні розвантажувальні кишені для гранат, аптечок, ліхтариків тощо в тому місці бронежилета, де зручно бійцю.

«Чохол розроблений з наших  досліджень та з досвіду і рекомендацій  айдарівців. Його можна надягати однією рукою,  продумане кріплення, за допомогою якого, можна транспортувати з місця бою пораненого бійця», – сказав Дмитро Сандалов.

IMG_9262

Собівартість одного Волинського народного бронежилета 2 тисячі гривень, вага – 10 кілограм. Він містить вогнетривку тканину, має четвертий клас захисту. Ніби нічого особливого, проте у розробці враховані побажання бійців батальйону АЙДАР, які, маючи бойовий досвід, уже розповідали Сандалову та Жукову, чого не вистачає типовим бронежилетам. Ті ці побажання враховували і додали до моделі чохла.

Саме ж виготовлення і бронеплит і чохлів не обходиться без додаткових ресурсів: людських, виробничих та фінансових. Так, десятки самооборонівців та волонтерів допомагають обробляти бронеплити, підприємтва «Модерн-Експо» та швейна фабрика у Луцьку допомагають у використанні певних виробничих потужносте, а прості перехожі лучани та небайдужі меценати жертвують кошти, на які організація закупляє необхідні дороговартісні матеріали. Тож, «народний» бронежилет можна сміливо називати «волинським», адже усі, що вкладють у нього свою працю, так чи інакше дотичні до Волинського краю.

IMG_9256 IMG_9241

Загалом же волинські самооборонівці вже виготовили більше 460 бронежилетів, 100 з яких –  власного виробництва. Уся ця амуніція була безкоштовно  відправлена в 24-ту окрему механізованоу бригаду, 80-ту бригаду, 51-шу механізовану бригаду, першому батальйону територіальної оборони Волині та добровольчому батальйону «АЙДАР».

Нагадаємо, для виготовлення бронежилета закупляється бронеплита з Фінляндії. Її товщина сягає – 6,5 міліметра (4 клас захисту). Як повідомили активісти Самооборони, керівництво підприємства, де закуповується матеріал, прийняло рішення не завозити в Україну бронеплити товщиною більше ніж п’ять міліметрів, і причини такого рішення невідомі. Тож активісти Самооборони Волині ведуть переговори, аби поставка плит знову відновилася.

IMG_9271 IMG_9272
Самооборонівці сподіваються, що коли вирішиться проблема з фінансуванням та технічні питання з підприємствами, де закупляються матеріали, виготовлення бронежилетів стане конвеєрним та масштабним.

 

Кевларові каски

Як виявилося проблема з бронежилетами не є найгострішою. Знайти кевларову каску – ось надзавдання для будь-якого волонтера, що опікується армією. Так, самооборонівські інженери вирішили взятися й за виготовлення кевларових касок.

«Планується виготовлення власних кевларових касок. Ціна однієї каски буде коштувати в межах 100-150 євро. На сьогоднішній день шукаємо матеріали для їх виготовлення», – сказав Володимир Жуков.

Як повідомили розробники, вже було зроблено та протестовано дві кевларові каски. Тим не менше матеріали для них є дуже дороговартісні.  Для подальшого виготовлення касок потрібно закупити кевлар, квадратний метр якого коштує 20 євро, (а на одну каску потрібно три квадратні метри). Крім цього, необхідно ще купити матриці, зробити відливки форм. Як повідомляє Володимир Жуков, якщо все буде добре, то буде виготовлятись 100-200 касок за тиждень.

Матеріали для виготовлення є дуже дорогими. Тому Самооборона Волині приймає будь які пожерти, щоб виготовлення цих засобів захисту тіла було більш масштабним.

Якщо ви готові допомогти Самообороні фінансово, ви можете перечислити кошти:

  • на картку Приватбанк 5168742017694435 (гривнева) на ім’я Чуріков Сергій Борисович;
  • 5168742061615336 (валютна картка, євро) на ім’я Чуріков Сергій Борисович;
  •  безготівковий перерахунок на р/р 26008055506351, МФО303440, Код39109290 (ПриватБанк), призначення платежу – благодійна допомога на здійснення статутної діяльності;
  •  або кинути пожертву у скриньку на Театральному майдані або біля гіпермаркету “Там-Там”.