Самооборона Волині вимагає узаконення люстрації

У понеділок, 11 серпня, активісти Самооборони Майдану Волині, Правого сектору Волині, Громадського сектору Волині та Автомайдану України оголосили про вимоги до народних депутатів від області – проголосувати за законопроект «Про очищення влади». Про це вони заявили на прес-конференції.

«Проблема люстрації нас перслідує уже 23 роки. Думаю, всі прекрасно розуміють потребу в цьому стільки років. Це унікальний шанс зробити те, що ми мали зробити ще 24 роки тому назад. …Не прийнятті цього закону – це те саме, що лишити окупанта в країні. В нас окупант є зовнішній, є внутрішній. З зовнішнім окупантом зараз все зрозуміло:він на сході, зрозуміло, під якими прапорами, а менш страшніши окупант – це є окупант внутрішній, корупційний», – заявив заступнки керівника Штабу Самооборони Майдану Волині.

Виконуючий обов’язки керівника Правого сектору Волині Руслан Тимощук пригрозив депутатам жорстким громадським тиском у тому разі, якщо вони не проголосують за законопроект. І жодна причина не буде виправданням того, чому депутатів не було на сесії Верховної ради і чому вони не проголосували.

Окрім цих громдських організації під зверненням підписався ще ряд представників громадських середовищ. Ще частина виявила свою позицію у електронній петиції.

Загалом же звернення після заходу було передане 12-м народним депутатам:

Ващук Катерині Тимофіївні

Вітіву Анатолію Миколайовичу

Єремеєву Ігорю Мироновичуa

Івахіву Степану Петровичу

Мартинюку Адаму Івановичу

Мартиняку Сергію Васильовичу

Мельнику Євгену Івановичу

Палиці Ігорю Петровичу

Савчуку Юрію Петровичу

Смітюху Григорію Євдокимовичу

Федорчуку Ярослав уПетровичу

Демедюку Василю Харитоновичу

Звернення були передані помічникам нардепів. Не отримали взагалі звернень депутат-регіонал Григорій Смітюх, оскільки його приймальні не виявилося у Луцьку та Василь Демедюк, оскільки офіс Комуністичної партії був зачинений та опечатаний працівниками СБУ.

Уже 12-го серпня вранці депутати матимуть можливість здійснити історичний момент – запустити процес люстрації в країні. Тому кожен голос народного депутата є важливим і вирішальним. Громадськість Волині дуже сподівається, що волинські нардепи проголосують позитивно і виконають свій обов’язок перед громадою.

Підписати зверненя можна на веб-сайті Petitions247.net