Самооборона вручила новому прокурору Волині бруківку з Майдану… на пам’ять

На пам’ять про Героїв Майдану активісти Самооборони вручили новопризначеному прокурору області Анатолію Коцурі два шматки бруківки із вулиць Інститутської та Грушевського.

Член  12-ї сотні Самооборони Майдану Ігор Лапін спеціально привіз їх на Народне Віче у Луцьку, що відбулося  неділю, 6 квітня, аби прокурор пам’ятав, завдяки кому він прийшов на цю посаду.

Сам Коцура розповів про свій робочий шлях. «Я розумію і усвідомлюю, що Майдан змінив свідомість і світобачення більшості людей. І люди не хочуть і не будуть жити по-старому. Вони не будуть жити в умовах корупції тотальної, не будуть жити в умовах грубих порушень прав громадян. Моє завдання – служіння народу у виконанні вимог законів всіма. В першу чергу чиновниками, посадовими особами органів влади, правоохоронних органів, самими прокурорськими працівниками в першу чергу, і всіма громадянами. Я розумію, що це завдання непросте. Я розумію всю глибину відповідальності, яка лягає на мене. Але спільними зусиллями ми це зможемо зробимо зробити», – зазначив прокурор.

Окрім нього на Волині має з’явитися й новий очільник УМВС області Петро Шпига. Про процес його призначення розповів заступник штабу Волинської Самооборони Майдану Богдан Климчук.

«Певні київські політики-олігархи намагалися нам протиснути на посаду начальника МВС пана Швидкого (Віктор Швидкий – авт.). Але оскільки громада висловила недовіру цій особі, Волинь стала першою областю в Україні, яка ініціювала через Люстраційний комітет Єгора Соболєва конкурсне заміщення посади начальника МВС. Щоб ви розуміли, ми стали першими, які ініціювали процес обговорення громадою кандидатур на посаду головного міліціонера», – зазначив Климчук.

Так, з дня на день область чекає наказ про призначення начальником УМВС Петра Шпиги.

Важливо, що метод громадських обговорень щодо начальників райвідділв та міськвідділів міліції також буде застосований у 16-ти районах області. Тому Самооборона Майдану приймає заявки кандидатів на посади, аби згодом обговорити їх із місцевими громадами.

«Ми виграли бій на Майдані, але не виграли війни з корупційною системою. Але ми її обов’язково виграємо, тому що я впевнений, що наше суспільство в якійсь мірі втратило страх на Майдані. Особисто я його точно втратив, коли ходив на Інститутській по крові моїх товаришів, які там втратили життя. Відверто скажу, що це співвідношення влада-громада повинне змінюватися на громада-влада. Тобто саме громада має диктувати владі, кого вона хоче бачити очільником МВС, СБУ, прокуратури. Не Правий сектор, Самооборона,  Автомайдан, а люди з цієї площі, з цього міста, цієї області», – зазначив Климчук.

Лідер Правого сектору Волині Павло Данильчук заявив, що його організація й надалі не збирається відходити від одного з основних напрямків своєї роботи, а саме – люстраційних процесів. Також він заявив, що й далі продовжується процес очорнення Правого сектору, з чим організація активно бореться. Мовляв, організацію звинувають «у всіх гріхах».

Не продавати свої голоси на виборах і стати людьми закликав активіст Громадського сектору Волині Михайло Шелеп. Він нагадав, що усі ці брехливі підходи на виборах ми уже проходили. Втім, настав час вирішувати свою долю правом вибору, яке надане кожному громадянину.

«Давайте забудемо про те, що когось можна на виборах купити. Ми це вже проходили в Луцьку, в  нашій області. Давайте відповідати за кожен голос, кожну свою дію. Тому що безвідповідальність на виборах несе результатом те, що  було раніше: диктатура, тиранія, вбивства», – сказав Шелеп.

Він й поділився думками щодо апробації громадських слухань під час кадрових призначень. Закликав людей долучатися до них, слідкувати за анонсами і пропонувати свої кандидатури на зміщення керівників управлінь та департаментів Волинської ОДА.

Лідер «Автомайдану України» Ігор Оборонов нагадав, що у кожного  з нас є паспорт громадянина України. Цей документ, на його думку, є перепусткою у будь-які установи із правом запитати там інформацію, отримати відповіді на питання про проблеми. Він побажав усім використовувати цей документ з розумом, особливо на виборах.

Формат Віче збагатили «вільним мікрофоном», що дозволяє після виступів задати запитання з аудиторії до мовців. Так, присутні на Віче задали кілька питань до нового прокурора. В одній і з відповідей він пообіцяв, що не буде призначати у на будь-яку посаду прокурора Гіля.