Самооборонівець буде нардепом: хроніка перемоги [2]

[четвер, 30 жовтня]

Звісно протоколом боротьба не закінчилася. Уже 30 жовтня Волинський окружний адміністративний суд розглядав позов бойового побратима Лапіна, також кандидата у нардепи, Ігоря Рицка. Він вимагав скасувати результати голосування на чотирьох спеціальних дільницях в окрузі:

  • Волинський обласний наркологічний диспансер
  • Волинська обласна клінічна лікарня
  • Волинське обласнетериторіальне медичне протитуберкульозне об’єднання
  • Волинський обласний онкологічний диспансер

 Як зазначено у його позові на цих дільницях видавали по два бюлетені навіть тим виборцям, які не приписані у межах 22-го виборчого округу. І, на його думку, це було порушенням виборчого законодавства і, мовляв, порушували права виборців. Щоправда, Рицко набрав усього більше 5-ти тисяч голосів і навіть скасування результатів голосування на цих дільницях ситуації щодо нього не змінювало. Тобто він і так програвав. Тоді навіщо було подавати позов? Тут цікаво, що представляли інтереси Ігоря Рицка два юристи фонду «Фонд Ігоря Палиці – Новий Луцьк» Ігор Поліщук та Микита Рабан, які є підопічними конкурентки  Лапіна – Ірини Констанкевич. Додамо, що Ігор Поліщук також є депутатом Луцької міської ради і членом депутатської групи «Новий Луцьк», що її очолює та ж Констанкевич.

Загалом суд тривав цілий день.  Відповідачем виступала Окружна виборча комісія. Третьою стороною до розгляду справи долучився Ігор Лапін, адже скасування результатів голосування рішенням суду могло б змінити хід голосування і зробити переможцем зовсім іншу людину, тобто Ірину Констанкевич (різниця складала 28 голосів). Власне, його представники на противагу позиції у позовній заяві пояснили, що ті люди, яким би мали видавати по одному бюлетеню, аби проголосувати лише по багатомандатному округу, не мали посвідчення про зміну тимчасого місця голосування. А згідно закону тільки людям, які мають такі посвідчення можна було видавати по одному бюлетеню.

Суд прийняв позитивне рішення у бік Лапіна та ОВК, вислухавши добре обидві сторони. Розглядали справу судді: Володимир Ніколін, Оксана Гінда та Володимир Качмар.

Уже після отримання рішення суду в паперовому вигляді, самооборонівці дізнаються, що Ігор Рицко подав ще чотири позови на ті самі  спецільні Дільничні виборчі комісії до Луцького міськрайонного суду. Проте згідно закону термін розгляду цих позовів минув.

 [неділя, 3 листопада ]

Але, звісно, всі очікували, що буде й подана апеляційна скарга від Ігоря Рицка. Що і відбулося. Так, у неділю, 3 листопада Львівський апеляційний адмінсуд почав розгляд апеляційного позову. На це він потребував два дні і два засідання. Тому рішення щодо розгляду цієї справи було прийняте аж у вівторок о 20:00.

IMG_2366 IMG_2349 IMG_2344 IMG_2340 IMG_2331 IMG_2326 IMG_2321 IMG_2316 IMG_2312 IMG_2309

 [понеділок, 4 листопада ПЕРЕМОГА]

Поки справа розглядалася, самооборонівці з Волині та Львівщини чекали на вулиці і не гаяли часу. Так, після позитивного рішення у бік Лапіна, після завершення суду, Рицку приготували «дорогу ганьби» та «смітникового люстратора». Аби зрозуміти ці дії, варто врахувати, що серед багатьох присутніх були бойові побратими Рицка. Вони воювали пліч-о-пліч упродовж півроку в батальйоні «АЙДАР» і тепер були змушені дивитися на те, як їх побратим діє негідно по відношенню і до Лапіна, і до них самих.

На цьому епопея із виборами народного депутата по мажориторному виборчому округу № 22 завершилася. Кожен показав своє обличчя, силу, правоту. Справедливість була досягнута важким тижнем боротьби. Але вона була можлива лише через єдність самооборонівців, які підтримували свого побратима, і які відстоювали саме ті вимоги, за які стояв Майдан. Але він не закінчився. Боротьба триває, поереду ще більше випробувань. Але така ціна кращого життя і кращій країні. І хто, як не самооборонівці, розуміють це найбільше. Ми ПЕРЕМОГЛИ! Слава Україні!

IMG_2365 IMG_2306 IMG_2304 IMG_2301 IMG_2300