Самооборонівець добився прозорішого голосування Луцького міськвиконкому

Заступник координатора Самооборони Майдану Волині, член виконавчого комітету Луцької міської ради Богдан Климчук з другого разу добився ухвалення системи прозорішого звітування виконкому Луцької міської ради. На його думку, Луцький міськвиконком приймає дуже важливі для міста рішення. Часто вони торкаються і чиїхсь інтересів. Тож, вірно було б, аби результати голосування оприлюднювалися для громадськості, зокрема, й поіменне голосування членів виконкому.

Так, у середу, 17 грудня, члени виконавчого комітету таки погодилися із тим, що готові звітувати перед лучанами більше. Відповідний проект рішення, що визначає це звітування був прийнятий на засіданні комітету.

Зокрема, відтепер відеозаписи засідань будуть публікуватися на сайті Луцької МР. Нагадаємо, що до сих пір відео засідань комітету лише транслювалося он-лайн, але запис не здійснювався.

Також члени виконкому перейдуть на електронну систему голосування, аби можна було швидко фіксувати поіменне голосування та складати протоколи для їх оприлюднення на офіційному сайті ради.

У разі, якщо член виконкому покинув приміщення, голосування відбулося, а проект рішення не набрав потрібну кількість голосів, прийнятим проектом рішення передбачена процедура переголосовування.

“Якщо в результаті голосування рішення не ухвалене (не набрало достатньої кількості голосів «за»), то в окремих випадках (в разі наявності підстав – надходження додаткової інформації щодо проекту рішення, повернення до зали засідань членів виконкому, які не брали участі у попередньому голосуванні з даного проекту, та інших обставин), за пропозицією одного або кількох членів виконкому головуючий вносить питання про повторне голосування щодо проекту рішення. Рішення про повторне голосування ухвалюється більшістю голосів від загального складу членів виконавчого комітету (із застосуванням електронної системи, без поіменного голосування)», – зазначено у прийнятому рішенні.

Додамо, що така процедура оприлюднення результатів голосування виконкому затвердилася з другого разу. Минулого засідання виконавчий комітет не прийняв подібного рішення, автором якого також був Богдан Климчук спільно із секретарем Луцькради Сергієм Григоренком.