Самооборонівці і лісники виявили порушень на приблизно  500 тисяч гривень

   Близько двох тижнів тому, 27 жовтня, заступнику керівника Відділу протидії корупції Самооборони Волині Анатолію Сковері надійшло повідомлення на телефон, в якому йшлося про факт порушення лісового законодавства на території, що входить у підпорядкування Цуманського лісомисливського господарства.

Оперативна група в складі працівників Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства та члена Самооборони Майдану Волині виїхала на місце порушення.

Так, на місці прибуття було встановлено розкрадання лісодеревини та сліди нічного бракон’єрства на кварталі обходу 42, 29 Цуманського ЛГ.

На наступний день була проведена перевірка працівниками управління з відділу державної охорони лісу Сергієм Рудиком та Кропивою А. Вони встановили, що невідомі особи здійснили самовільну рубку у двох квадратах лісової території: 42-му кварталі – де було незаконно вирубано 150 кубів лісу, та 29-му – де було вирубано 45 кубів лісу. Загальна сума збитків складає орієнтовно 500 тисяч гривень. Щоб уявити об’єми – це, приблизно, три вагони ділової (товщина від 30 см і більше) деревини.

Самооборонівець стверджує, що відповідальність за завдану шкоду повинні понести лісники Цуманського ЛМГ, адже таку кубатуру лісу неможливо було вивезти із території лісового масиву непоміченою. А їх завданням було виявити це порушення ще під час його здійснення. Так, за його словами це зона відповідальності майстра лісу Володимира Аршуліка та лісничого Олександра Грицая. Також там же було встановлено сліди нічного браконьєрства.

На жаль, неможливо визначити, яка саме дичина була убита під час злочинних полювань. Самого тіла убитої тварини чи тварин не було знайдено. Але зі слідів крові на жовтому листі, що опало з деревини, було зрозуміло, що дичину поранили, яка ще пройшла зі слідами крові метрів сто. І, очевидно, її вивезли разом із вирубаною деревиною. Щодо вбивства тварин, то «дане питання стосується мисливствознавця даного держлісгоспу Шпорука», – каже Сковера. (Роман Шпорук – авт.)

На даний час   відомо, що Грицай та Аршулік написали заяви на звільнення. «Чим займається інженер по захисту лісу даного держаного підприємства – невідомо? Вцілому дані питання треба ставити до директора державного підприємства”, – каже Сковера.

Цуманський лісгосп нещодавно очолив переселенець із Криму, колишній волинянин Олександр Мірошниченко. За декотрими даними раніше він балотувався до Ківерцівьскої районної ради у депутати від Партії регіонів.

Член громадської ради при Волинському ОУЛМГ Анатолій Сковера пояснює:  добре, що змінили начальника управління лісового та мисливського господарства, “який був учасником Майдану, та старається всіма силами перекреслити та викорінити ті зловживання, заставляє працювати по-новому у відповідності до законодавства. Але, на жаль, деякі прояви схем, що залишились у спадок від колишніх регіоналівських керівників дають про себе знати”, – констатує він. Більше того, Сковера прогнозує, що продовження усіх цих історій із лісом буде.

Прес-служба Самооборони Майдану Волині