У Луцьку – ВЕЛИКИЙ суботник: прибиратимуть новий креативний простір для дітей

Війна в нашій країні породила багато болю і відчаю, випробувувань крізь страждання та ненависть. Проте ми б не змогли пережити це без чогось хорошого та доброго. До прикладу, без волонтерства та благодійсності. Адже це робиться від серця і безкорисливо.

Волинський координаційний центр допомоги бійцям АТО і його волонтери не очікували, що благодійність може досягти такої форми, як цей вчинок.

А мова йде про подарунок від відомої та поважної людини, психіатра Олега Покальчука. Він же – брат відомого письменника Юрка Покальчука.

Олег відшукав волинських волонтерів у Центрі та просто віддав у безоплатну оренду одне з найцінніших, що має, – батьківську хату.

hata_7 hata_2 hata_1

Відтепер цей дім має наповнитися дитячим сміхом. Він має стати творчим простором для розвитку дітей бійців АТО.

Самі волонтери ще до кінця й не усвідомлювали, який подарунок долі зробив їм Олег Покальчук. У руки добродіїв потрапила ціла пам’ятка. Адже братів Покальчуків знають у нашій країні і за її межами. Ці люди робили і роблять значний внесок у розвиток української нації. І дозвіл на хазяйнування у їх домі – це честь для кожного волинського волонтера.

І відтепер дому їхньому буде назва – креативний простір «Озерний вітер». Саме той, про якого раніше Юрко Покальчук написав цілий роман.

«Ти — Вітер тепер, Волине. Ти — Вітер свого Волинського краю. Отже, ти будеш, де хочеш, побачиш, кого хочеш, знайдеш, що схочеш. […] Волин раптом побачив далеко унизу Озеро, до якого так праглося йому, а неподалік і село, де осів його біль…. Але це усе тепер було далеко унизу і далеко в минулому. Безмежною здавалась Волинові зараз його воля. Він був вільний, назавжди вільний Озерний Вітер!», – писав Покальчук.

У цій хаті пройшло дитинство Покальчуків. А сусіди кажуть, що у зрілому віці сюди найбільше навідувався Юрко. Тож, із його духом та творчістю волинські волонтери розпочинають новий проект творення чогось абсолютно нового, справжнього, волинського.

hata_3 hata_4 hata_5 hata_6

Першим етапом у розбудові креативного простору ми робимо – ВЕЛИКЕ прибирання. Згодом будемо ремонтувати будівлю. У результаті тут повинен сформуватися креативний простір в першу чергу для дітей бійців АТО та й інших дітей, що забажають бути тут. Вони зможуть тут вчитися та творити: малювати, ліпити з глини, доглядати за рослинами, навчатися іноземних мов, азів туризму та військово-патріотичного виховання.

Тож, у суботу, 28 березня з 10:00 і до пізнього вечора ми вбираємося у робочий одяг, беремо у руки грабрі та лопати й прямуємо прибирити територію цього направду магічного місця.

І кличемо усіх, хто має бажаня, сили, натхнення долучитися до нашого доброго діла.

Що треба мати із собою:

  • настрій
  • робочий одяг
  • граблі, лопати, сміттєві мішки, рукавиці, пилки
  • саджанці квітів, кущів та дерев
  • щось поїсти (буде післяробочий пікнік)
  • ідеї (ми збиратимемо ідеї для творення «Озерного)

Ми запрошуємо усіх людей: від громадських діячів до бізнесменів, від митців до науковців доєднатися до нашої роботи упродовж дня і об’єднати сили навколо цієї справи. Бійцям української армії та їх сім’ям необхідна увага. Як ніколи, ми повинні разом допомагати їм у нелегкий час нашої спільної історії.

Чекаємо на вас за адресою: місто Луцьк, вул. Ковельська, 131, (орiєнтир – хата друга справа вiд повороту на госпiталь)

Контактні особи:

Сергій Рижков (050) 661 73 73

Оксана Демчинська (066) 231 34 11

Коментарі, екскурсія для преси о 15:00. Прохання до журналістів: якщо ви зацікавлені у висвітленні цього заходу, прийти саме на вказану годину. Адже відповідальні особи фізично не зможуть упродовж цього трудомісткого дня давати усім окремі інтерв’ю.