У Луцьку відкрили соціальний магазин для бійців української армії [відео]

Десятки солдатів щодня шукають військовий одяг, аби спорядитися для служби в армії. Все було б добре, якби Збройні сили забезпечували усім мобілізованих бійців.

Натомість досвід останніх півроку роботи у сфері допомоги армії свідчить, що практично усі військовослужбовці докуплюють собі нову форму, взуття, куртки та інші речі, адже якщо в армії щось і видають, то не факт, що якісне.

Для цього аби на мобілізованих не наживалися, «Самооборона Волині» зініціювала відкриття спеціального місця, де армійські речі будуть продаватися за собівартістю. Тобто, за скільки купили – за стільки продали.

IMG_9226

Так, самооборонівці знайшли підприємця, який віддав у користування за символічну плату один зі своїх лотків на реалізацію такої ідеї. Суть соціального проекту полягає у тому, що солдату достатньо принести документ, який засвідчує те, що він є військовослужбовцем. В такому разі усі речі, будуть продаватися йому за тими ж цінами, за якими їх закупили.

Така ідея спровокована тим, що неодноразово бійці скаржилися на високі ціни за товар і не могли дозволити собі купувати такі речі.

Про це розповів заступник координатора “Самооборони Волині” Сергій Рижков у п’ятницю, 6 лютого під час презентації магазину.

IMG_9227 IMG_9225

Чи припинала «Самооборона Волині» видачу допомоги армії?

Не припинила, але видозмінила формат допомоги. Відтепер «Самооборона Волині» видаватиме допомогу лише конкретним батальйонам, які перебувають на передовій. Військовий одяг для них буде закуплятися за кошти, зібрані з пожертв громадян та підприємців. І ці партії будуть доставлені конкретному підрозділу безпосередньо з рук у руки.

Чому допомагатимете тільки батальйонам на передовій?

Упродовж усієї своєї роботи «Самооборона» видавала допомогу усім, хто звертався: від командирів конкретних батальйонів до індивідуальних осіб. Проте, часто ситуація складалася так, що могли видати багато одягу 1-2 особам, і в результаті не могли задовольнити потреби конкретних військових підрозділів. Тобто, одягу на всіх не вистачало. Більше того, зверталися бійці, які не одразу їхали у зону бойових дій.

Тому штабом «Самооборони Волині» було прийняте рішення, забезпечувати військовим одягом безкоштовно тільки ті підрозділи, які знаходяться на передовій, та доставляти їм ці речі. У решті випадків організація не матиме змоги допомагати.

Ці партії будуть закуплятися окремо від магазину за добровільні пожертви. Тут варто зазначити, що сума пожертв, які збирає організація скоротилася. Криза в країні дається взнаки. Відповідно, організація була змушена скоротити можливість видачі допомоги армійцям. Було зроблено вибір у бік військових підрозділів.

Як працює магазин?

Кошти, зібрані із пожертв громадян, у магазині не залучатимуться. Усі залучені кошти є приватними.

Самоборонівці налагодили співпрацю із підприємцем, який закупляє великі партії військового одягу за кордоном. Цей підприємець надав одну партію військового одягу на соціальний проект організації у кредит.

Загальна ціна цієї партії – три тисячі євро. Коли уся партія буде продана, за цю суму буде закуплена нова. І такий цикл відбуватиметься щоразу. Так, усі речі будуть закуплятися у кредит, який погодився надати волинський підприємець.

Для солдатів речі продаються за собівартістю. Натомість, ті люди, які бажають просто придбати речі і не є солдатами, зможуть купити одяг з націнкою у 15-20%. Це робиться для того, аби оплатити з прибутку хоча б заробітну платню продавцю та світло, яке використовується у магазині.

Магазин для солдатів не є бізнесом. Це – соціальний проект, ідея якого виникла за рахунок набутого досвіду та ситуації, яка склалася. Коли закінчиться війна, реалізація цієї соціальної ідеї буде зупинена, а сам магазин, якщо буде така можливість, перепрофілюється. Останнє залежатиме уже від підприємця, який дав у користування свій лоток.

Сам магазин знаходиться за адресою: місто Луцьк, вул. Президента Грушевського, 22

Час роботи:

Понеділок-П’ятниця – з 9:30 до 19:00

Субота – з 9:30 до 17:00

Неділя – вихідний*

*Якщо ж у бійця буде потреба негайно зібратися, магазин будуть відчиняти й у вихідний день. Для цього потрібно буде потелефонувати Сергію Рижкову: (050) 661 73 73