Волонтери не ігнорували робочу зустріч із владою

Представники координаційної ради волонетрів не ігнорували запланованої зустрічі із владою. Частина із них була в цей час зайнята роботою, а інших просто розвернули, коли вони прибули на зустріч. Про це розповів заступник координатора “Самооборони Волині” Сергій Рижков.

Самооборонівець спростовує інформацію про те, нібито, волонтери проігнорували чергову робочу зустріч із головою Волинської ОДА Володимиром Гунчиком.

Сергій Рижков каже, що не знав точно, чи буде зустріч у понеділок на 12:00, чи ні. Раніше мова йшла про те, аби зустрічатися щопонеділка та щоп’ятниці для узгодження дій та обговорення проблем. На попередній зустрічі у п’ятницю, 6 лютого, він був відсутній і його ніхто не попередив про те, чи буде точно зустріч уже в понеділок. У результаті він був відсутній. “За 15 хвилин до 12-ї  до мене дзвонить Таня Должко і питає, чи буде якась нарада. Я сказав, що не знаю”, – згадує Рижков.

Сама ж Таня Должко каже, що у неї захворіли діти, і вона не могла бути присутня на нараді. Згодом Рижков телефонує Наталі Толмачовій та запитує її, чи була вона на нараді. Як виявилося, не усі волонтери були відсутні, про що впевнено повідомляло інтернет-видання “Волинські новини”.

Толмачова розповідає, що запізнилася із представником “Автомайдану України” Андрієм Попиком на 15 хвилин. Тим не менше, коли вона прибула у ОДА, її уже розвернули додому.

“Прикро вражена “оперативністю” “журналістів”, які поспішили роздути скандал на рівному місці, навіть не вияснивши ситуації. Так, нарада була запланована на 12:00. І дуже шкода, що вона не відбулась. Але чи в курсі ті, хто роздув скандал, що волонтери – то живі люди, які крім волонтерської роботи, яка займає 24 години на добу, ще мають основну роботу і сім’ї? І форс-мажорні ситуації трапляються на кожному кроці, як от хвороба дітей, чи військова колона, за якою сьогодні застрягли наші волонтери? Я з Андрієм Попиком запізнились на 15 хв., і Світлана Головачук абсолютно спокійно повідомила нас, що зустріч перенесли на п’ятницю. Так, існує ще проблема недостатнього інформування, тому що волонтери, які були відсутні на минулій нараді, не отримали інформації про наступну. Думаю, що це питання треба якось обумовити, бо саме через це кілька волонтерів, які мали можливість бути сьогодні, були все ж відсутні. Це життя, і бувають в ньому такі моменти. Не знаю, від кого пішла інформація про “ігнорування”, дуже прикро таке чути, адже волонтери дійсно серйозно налаштовані на співпрацю з адміністрацією. І я була б дуже вдячна нашим ЗМІ, якби вони не шукали сенсацій там, де їх немає, а краще б зайнялись дійсно реальними справами, наприклад, допомогли шукати фінансування на такі потрібні солдатам берці та тепловізори”, – заявила Толмачова.

Цікаво також, що волонтер із Горохова Віталій Гладун був на зустрічі. Каже, що був один у кабінеті заступника голови ОДА близько 20-ти хвилин. “Я там мав питання, бо в нас людина пропала з села одного. Я до 12:20 там був”, – каже Віталій. Він підтверджує, що за цей час підійшло ще кілька волонтерів, тим не менше нараду відмінили.

Більше того волонтер каже, що минулого понеділка щодо наради до нього телефонували і запитували, чи прибуде він на зустріч. Цього разу ніхто не телефонував і не запитав.

Окрім цього, Віталій повідомляє, що декілька волонтерів просто мали роботу і не могли бути присутніми на нараді. До прикладу, Борис Бабійчук мав роботу у Нововолинську. Волонтери з Берестечка збирали бійців на Схід.

Як пояснюють активісти, ще не налагоджена комунікація із інформування усіх про час, дату і місце зустрічей, через що і виникли такі казуси. Елементарне непорозуміння перетворили у цілий скандал. Тож, волонтери просять не розпалювати проблему з того, чого немає, насправді.