Волинський центр допомоги учасникам АТО розпочав свою роботу

Активісти Самооборони Волині, волонтери і навіть переселенці запустили у роботу Волинський центр допомоги учасникам Антитерористичної операції. Його презентація відбулася у вівторок, 7 жовтня.

Центр має на меті скоординувати усі волонтерські рухи та напрямки роботи, пов’язані із наданням допомоги бійцям АТО, також пораненим та загиблим і їх родинам, пошуку зник

лих безвісті та полонених.

IMG_0630

До структури Центру відносяться такі відділи:

  • юридичної допомоги учасникм АТО (Тетяна Климчук)
  • розшуку полонених і безвісті зниклих бійців (Руслан Галяс та Геннадій Щербаков)
  • допомоги пораненим бійцям та їх родинам (Наталія Толмачова)
  • допомоги родинам загиблих бійців (Оксана Демчинська)

логістичної допомоги для учасників АТО (Сергій Рижков)IMG_0597 IMG_0595Один із співкоординаторів Сергій Рижков представив людей, які керують відділами (названі вище). «Координатор Центру загалом у нас  міняється кожен місяць, аби не було ніякого впливу з його сторони. В жовтні координатором є Тетяна Климчук» – сказав Рижков. Він розповів, що всі хто тут працює, є волонтерами. Допомагають всі охочі. До волонтерства залучені і студенти, адже для них це хороша практика.

IMG_0639

Після представлення керівників відділів, журналістам зробили екскурсію центором. Розпочали з Відділу розшуку полонених і безвісті зниклих. Генадій Щербак, керівник відділу, розповів про систему пошуку безвісті знаклих. «Достовірної інформації не так  багато. Хочу, щоб ви донесли родичам, аби вони  не розміщували інформацію або їх друзі про зниклих безвісті, не вказували номери телефонів або інші дані. Мінімум інформації. Особливо це стосується тих, хто пішов на війну добровольцем. Там до них ставляться жорсткіше. Обов’язково не потрібно писати військову спеціальність, бо коли вказати, що снайпер чи мінометних, це може позначитися на самому бійцю. Варто одразу звертатися у Центр. Ми у свою чергу передаємо інформацію у Центр Рубана. Наше завдання координувати, перевіряти інформацію і передавати достовірні дані”, – каже Щербак.

IMG_0643

 

Наталія Толмачова розповіла про Відділ  допомоги пораненим бійцям та їх родинам.

«Наш найперспективніший відділ. Тому що сподіваємось логістика скоро буде не потрібна, відділ загиблих також буде мати лімітований об’єм роботи. А поранені на все життя. Тому що отримані поранення, потребують реабілітації десятками років. Також якщо отримана контузія, вона також потребує доволі тривалого лікування. Ми збираємо великий об’єм інформації по всім районам нашої області, визначаємо матеріальний стан сімей поранених бійців, стан здоров’я усіх членів, виясняємо потреби дітей. Будемо звертатись до всіх бажаючих  допомогти в реабілітації  бійців. Роботи в нас дуже багато, бо поранених є дуже багато, і на жаль це не закінчується», – каже вона.

IMG_0657

«Роботи буде багато, бо будемо стратитись допомогти всім – і  діткам, і батькам. Хочу скористатися нагодою і звернутися до волонтерів. Щоб на місцях не залишали постраждалі сім’ї. Щоб приділати їм увагу. Поки рани свіжі, то ми допомагаємо, але пройде рік-п’ять і, сподіваюсь, що це не згасне. Не забувайте про хлопців, які поклали за нас своє життя і про їх родичів”, – розповіла керівник Відділу допомоги родинам загиблих бійців Оксана Демчинська.IMG_0671

«Фактично для того, щоб наша діяльність мала якісь правові наслідки, потрібно легалізувати наш центр. В нашому відділі є ще один координатор – Катерина Леміщак, яка ще є студенткою.  Дуже багато правових питань. Питання виникають як і навколо з’ясування самого статусу учасника АТО, так і відповідно стосовно майбутнього учасників АТО і їх сімей. На їх статус впливає і те коли, яким чином вони брали участь в тих подіях, що відбуваються на сході. І яким чином держава реагує на їх участь. А реагує  неоднозначно, тому що є багато людей які ідуть добровольцями. Частина з них за станом здоров’я не може воювати і тримати зброю в руках, а починають як волонтери,  возять туди різну допомогу. Держава також визнає їх як учасники АТО. Про це не всі знають. Це треба роз’яснювати, щоб знали свої права, свої обов’язки, свої законні інтереси», – розповіла керівник Відділу юридичної допомоги учасника АТО Тетяна Клімчук.IMG_0676

Де-факто Центр розпочав свою діяльність кілька тижнів тому, але для повноцінного відкриття, потрібно було відшукати відповідну оргтехніку, меблі, канцелярію, зібрати базу даних, організувати структуру та розприділити обов’язки. Тож, за цей час вдалося відшукати усі ці необхідні речі та запустити механізми роботи.
Допомагали у, так званому, спорядженні Центру прості лучани, підприємці, меценати, органи влади, громадські організації. Тобто кожен, хто бажав працювати на результат та дійсно допомогти у вирішенні найактуальнішого – проблем бійців, що захищають нашу країну.
Система координації центру багатолідерна. Так, кожного місяця його очолює один із керівників відділу. У такий спосіб тут працює принцип командної роботи.

Волинський обласний координаційний центр допомоги учасникам АТО та їхнім сім’ям тісно співпрацює з Ковельським центром допомоги 51 ОМБР.

ТЕЛЕФОННІ КОНТАКТИ:

тел./факс +38 (0332) 77 17 56

тел. +38 (0332) 77 17 57

+38 (098) 414 48 80

+38 (066) 580 63 60

+38 (093) 251 36 06

 

АДРЕСА:

Місто Луцьк, вулиця Червоного Хреста, 16

 

ОНЙЛАН:

http://www.volynsos.com.ua

https://www.facebook.com/volynsos/info

 

E-MAIL:

volynsos@gmail.com

 

 

IMG_0602 IMG_0621 IMG_0626 IMG_0631 IMG_0641 IMG_0613 IMG_0669 IMG_0678 IMG_0686 IMG_0680 IMG_0709