Як волинські самооборонівці роблять “народний бронежилет” [відео]

Активісти Самооборони Майдану Волині самостійно вирішили виготовляти бронежилети для солдатів, які воюють на Сході України.

Така ініціатива виникла через брак бронежилетів та неможливість їх масової закупки за кордоном. Автором ідеї став Володимир Жуков.

Активісти придумали спосіб, з допомогою якого можна зробити не гірші бронежилети, які продають фірми-виробники.

Так, бронеплита закупляється у Фінляндії, уже в Україні ріжеться на підприємстві, яке має на це технічні можливості. Там же плита вгинається у відповідності до форми тіла.
Активісти кажуть, що плита дуже міцна. Вона пройшла випробування різними видами зброї.
Активіст Самооборони Волині Дмитро Сандалов розповів, яким чином заміняють кевларове покриття, яке захищає бійця від осколків, що відбиваються від бронепластини. У своїй майстерні він обмотує плиту десятьма шарами скловолокна. За його словами цього достатньо, аби куля, яфка влучить у бронь не розлетілася по сторонах і не поранила бійця, натомість її рештки втрапляють у це покриття.
Заступник керівника штаба Самооборони Майдану Волині Богдан Климчук повідомив, що таких уже підготовлених пластин є близько 5-ти. Їх поміщають у спеціальні розвантажувальні жилети британського типу.
У першу чергу такі бронежилети будуть надаватися самооборонівцям, що служать у добровольчому батальйоні “АЙДАР”, який нині перебуває на передовій. Ця амуніція буде надаватися хлопцям безкоштовно. Щоправда, коли відбувається ротація, той, хто йде на передову, отримує бронежилет від того, хто звідти повертається.
Самі ж бронежилети вдається зробити завдяки пожертвам волинян та допомозі меценатів й небайдужих бізнесменів.
Собівартість одиниці такого бронежилета – 3 тисячі гривень. Його також можуть купувати й інші бійці або їх родичі, члени громади, адже наразі існує дефіцит подібних засобів захисту тіла в Україні.
Якщо ви готові допомогти бійцям на сході можна здійснити переказ коштів на картку ПриватБанк 5363 5423 0262 7485 (Чуріков Сергій Борисович), або зробити безготівковий перерахунок на р/р 22008055506351, МФО303440, Код39109290 (ПриватБанк), призначення платежу – благодійна допомога на здійснення статутної діяльності