З миру по ідеї — бійцю бронижилет

Напевно, багато хто і не задумується над тим, хто ж придумав у нашій Самоообороні новий спосіб виготовлення бронежилетів для бійців на Сході. Знайомтеся – Володимир Жуков, він же “Злий”. Самооборонівець поділився з нами трохи своїми думками та запалив нас під час розмови ентузіазмом і натхненням.

У штабі Волинської самооборони Майдану завжди людно і гаряче. Тут кожен зайнятий своєю справою –  збирають речі для відправки бійцям на Схід, формують передачі, а найбільші ентузіасти роблять власноруч  бронижилети.

Так, у позаробочий час Володимир Жуков (Злий) приходить на Штаб і починає майструвати. Буває доводиться засиджуватися до 1-2-ї ночі.

– Як ти власне додумався до того, щоб самотужки виготовляти бронижилети?, – запитуємо в активіста.

– А про що ще думати, коли в країні війна?, – дивується Володимир запитанню.

Будучи за фахом інженером-технологом, він, звісно, не міг про це не думати. Але наголошує – втілити ідею вдалося завдяки багатьом небайдужим:

– Ми здешевили вартість жилету власне завдяки збільшенню трудоємкості. А рук у нас не бракує, ентузіастів, бажаючих домопогти, вдосталь.

– За рахунок чого саме вартість цього бронижилету нижча в рази і чи не страждають від цього показники його надійності?

– Наш “народний бронижилет” такий же надійний, як і “фабричний”. Бронепластину ми беремо лише найвищої якості, лише сертифіковану, виготовлену у Фінляндії. При мінімальній товщині вона забезпечує максимальний захист.

Здешевлення відбувається внаслідок заміни кевларового покриття десятьма шарами скловолокна, котре намотується на пластину. І от власне це і є найбільш трудоємкий процес.

– Чи не було складно придбати саму бронепластину на ринку? Адже матеріал, так би мовити, специфічний…

– Довелося обдзвонити багатьох дистрибюторів, дійсно, як правило, вони продають цей матеріал лише постійним клієнтам, але коли чули для чого він нам, відразу йшли назустріч.

– Скільки часу вже ви виготовляєте бронижилети за твоїм проектом?

– Займаємося їх виготовленням вже тиждень, наразі готових є 20 штук. Всі вони поїдуть на передову. Перед тим, звісно, пройшовши ретельні випробування усіма видами зброї.

У планах Володимира – розробити виготовлення кевларових касок:

– Зараз якраз обдумую, як це краще зробити, обмірковую деякі деталі і якщо все вдасться, то в скорому часі почнемо виготовляти каски для наших бійців за аналогом “натівських”.

Війна – а, певно, саме так, а не соромливо “непрості часи” чи “буремні події” доречно називати те, що відбувається в країні – для справжніх патріотів є фактором гуртуючим і каталізатором ідей. І коли бачиш скільки ентузіастів готові трудитися для нашої перемоги, сумнівів в тому, що вона таки настане, не виникає.

Розмовляла Тетяна Садюк для Самооборони Майдану Волині