Звіт діяльності групи швидкого реагування громадського формування з охорони громадського порядку «Самооборона Волині» (9-10 серпня 2014 р.)

Звіт підготовлений за виконану роботу за ніч з 9 на 10 серпня.

Склад групи:

157 Ніколайчук Олександр

241 Лукашенко Віталій

427 Кирилюк Святослав

564 Шмаков Степан, новобранець Гупало Андрій.

09.08.2014 21:30 Оперативна інформація про підозрілого чоловіка на пероні залізничного вокзалу. Ним виявився Колядюк Аркадій Анатолійович 26.03.1967року народження, який самостійно прямує на війну  на схід України. Білет на поїзд та військовий квиток пред’явив.  Він пояснив, що має місячну відпустку, його не цікавлять формальності із якимись реєстраційними записами, направленнями, тратою «купи часу», що він знайде, як стати у нагоді на фронті. Щасти тобі, друже.

09.08.2014 22:00 Направлення із чергової частини МВС м. Луцька надати допомогу працівникам міліції за адресою вул. Федорова, 2, бар «Дубок». Побутовий конфлікт на грунті алкогольного сп’яніння з одного боку та хамства «мажорів» з другого. Коротий опис: молода пані на дворовій дорозі сигналила клаксоном авто та обзивала малих дітей. На зауваження про неприпустимість такої поведінки – ще й нецензурною лексикою вилаялась. За кілька хвилин на «розбірки» направила свого чоловіка. Ті, що робили зауваження у «Дубку» святкували 30-тиріччя іншої пані. Викликаним працівникам міліції, не дивлячись на пізній час і те, що кафе зачиняється о 23:00, ну дуже вже було потрібно опитати заявників та  свідків події, “підігрітих” алкоголем святкуючих. Як ніби це не можна було зробити у більш спокійній і не напруженій обстановці у міськвідділі зранку наступного дня. Якби не міліція, конфлікт вичерпався б швидко. А так: буча, шум, крики увечері «на радість» мешканцям мікрорайону. І, до речі, хамська поведінка міліціонера на кшталт: «Це моє діло, що я тут понаписував, щоб Вам тут ще щось показувати чи пояснювати!»

09.08.2014 23:00 Направлення із чергової частини МВС м. Луцька за адресою вул. Заповітна, 1, «Фірма «Модуль» на допомогу міліції. Інформація про спрацювання охоронної сигналізації, про те, що помічено рух невідомих на об’єкті. Практично, як завжди, на місце події ГШР прибула першою, далі – міліція. Охоронна фірма «Арсенал», що охороняє даний об’єкт свій патрульний автомобіль не направила. Цікаво… Перевірили місцевість поруч, виявили привідчинене вікно на другому поверсі, взяли периметр території під охорону. Передали пости міліціонерам.  Знайдений директор фірми Костянтин Миколайович на прохання під’їхати, щоб перевірити приміщення зсередини на наявність зловмисників, повідомив, що сирену сигналізації відімкне дистанційно і все. Ось так. А нам «ганяй», розбивай підвіску авто…

10.08.2014 00:05 Візуально зафіксовано факт продажу пива в пакет в магазині «Цукерочка» перед Окружним адміністративним судом на  вул. Словацького, 3. Даний магазин систематично порушує постанову Луцької міської ради про заборону продажу алкоголю. Даний магазин її не виконує! Продавець надала таку інформацію: власник Марія Петрівна, тел. 068-028-82-12. Є факти, що засвідчують те, що даний магазин «має відношення» до «Княжого двору»: банери з рекламою послуг «Княжого двору» кругом розтягнені по ньому, стікери із цукром до кави «Княжий двір». За оперативними даними даний ресторан «кришується» міліцією. Магазин порушує не лише заборону продажу алкоголю, а й багато чого іншого у сфері торгівлі (зазначав у попередніх звітах). Давайте показово закриємо, хоча б на ніч з 22:00 до 08:00. Можливо, іншим «повадно» не буде.

10.08.2014 00:15 За направленням із чергової частини МВС м. Луцька навести порядок за адресою пр. Волі, 68. Навели.

10.08.2014 00:30 За направленням із чергової частини МВС м. Луцька навести порядок за адресою пр. Волі, 35. Навели.

10.08.2014 00:40 За направленням із чергової частини МВС м. Луцька навести порядок за адресою пр. Волі, 48. Навели.

Прикольно? І це лише по викликах, які міліція переадресовує «Самообороні». І так кожної ночі. Просто не звітуємо, щоб час на звіти не гаяти. Вони уже «вкурили», що ГШР оперативно це робить. Для чого ППС? Вже піднімалося питання про необхідність штрафування правопорушників. Позитив у тому, що хоч місцевий бюджет наповнюватиметься коштами за рахунок тих, хто порушує громадський порядок. Коли проводиться автопатрульвулиць і дворів, з 22:00 до 02:00, можна десятки штрафів «намалювати». Нам не «впадло» алкашню розганяти. Тільки нічого ж не змінюється. І не зміниться.

Дану проблему потрібно вирішувати по-іншому. Не з пияками слід боротися, а з тими, хто продає. І у т. ч. за поданням міліції, «Самооборони» та інших небайдужих необхідно підіймати питання про штрафування, а у разі рецидиву: припиняти діяльність у нічний час кіосків і магазинів, що продають «бухло». Спеціально визначені органи, що мають владні повноваження в даній галузі, не діють! Повний саботаж! Для чого їх утримувати платниками податків? Це ж живі гроші для розбудови матеріально-технічного забезпечення українського війська!

Окрема проблема, продаж алкоголю всім відомими (щоб не повторюватись) автозаправками, що розміщені фактично у межах міста, а документально у населених пунктах навколо Луцька. Круг них і, навіть, безпосередньо на території АЗС «квасять». Проблему заборони продажу алкогольних і слабоалкогольних напоїв у нічний час слід вирішувати на рівні сільрад. Без цього нереально поборотися із стихійним вживанням алкоголю на вулицях, у дворах, дитячих майданчиках, садочках та школах, на зупинках громадського транспорту.

Оскільки 90% правопорушень і злочинів, що скоюються у вечірній і нічний час, здійснюються у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння, то із таким ганебним явищем, як вживання алкоголю в громадських місцях , пропаганда вживання алкоголю, публічна демонстрація вживання алкоголю і, найголовніше, продаж алкоголю має каратися. Потрібна лише добра воля тих, хто за своїми посадовими обов’язками зобов’язані це робити. І, на жаль, не роблять. Уже вкотре підіймаємо дане питання: навіщо вони потрібні? Щоб «кришувати» і на людських вадах, а в кінцевому результаті, і на людській біді, набивати собі і керівництву міліції кишені «баблом»? Ідіть і вчіться заробляти, як всі ми – без підтримки держави! Ху… (видох).

Путін Хуйло.

10.08.2014 02:00 За направленням із чергової частини МВС м. Луцька на бійку до більярдного клубу «Зебра». Не встигли.  Добре. Разом випивали – нехай і разом лоби б’ють.

03.08.2014 03:00 За направленням із чергової частини МВС м. Луцька на подію, що мала місце у нічному клубі «Опера» по пр. Волі, 42. На вході чоловік 1985р. н., Олександр Вікторович, повідомив, що був по-звірячому побитий прямо у залі чотирма охоронцями нічного клубу тільки за те, що у нього на руці була відсутня стрічка, що він є відвідувачем (стрічка знаходилась у кишені). На пропозицію скласти заяву про факт події погодився, нашим автомобілем прослідувати у міськвідділ спочатку зголосився, а з часом відмовився, мотивуючи свої дії тим, що необхідно, щоб слідчо-оперативна група обов’язково прибула на місце події для копіювання відеодоказів із камер спостереження. На його твердження до початку провадження по справі така інформація може бути знищена охороною закладу, що є, ймовірно, правильно. До нас зверталися сторонні свідки розправи із запитаннями, як їм діяти, побоюючись, що на місці потерпілого може опинитися кожен із них. Ми всім рекомендували зголошуватися свідчити, як  під час досудового розслідування справи, так і підтримати свої свідчення у суді під час розгляду справи по суті.

10.08.2014 04:30 Неадекватна поведінка молоді навпроти входу до нічного клубу «Колізей» після його закриття спричинила бійку між відвідувачами даного клубу. Багаторазові прохання “припинити” і “розійтись” не призвели до бажаного результату. Назріла ситуація, що необхідно було або застосовувати фізичну силу до правопорушників, або спецзасоби сльозогінної дії. Останнє і було застосовано, аби не заподіяти молодикам тілесних ушкоджень.

Виконав звіт Олександр Ніколайчук